zaświadczenie o przeciwwskazaniu
fot. https://pixabay.com/ Vesna_Pixi
Autor Natalia Niewczas - 9 Sierpnia 2020

Od 1 września zaczyna obowiązywać nowe prawo. Będzie trzeba załatwiać specjalne zaświadczenia

Koronawirus w Polsce nabiera zawrotnego tempa. Niepokoje związane z pandemią męczą obywateli naszego kraju już od marca 2020 i, jak wynika z podawanych przez Ministerstwo Zdrowia statystyk, w najbliższym czasie nie znikną z horyzontu.

Koronawirus w Polsce od samego początku narzuca własne dyktando. Z powodu pandemii na terenie całego kraju zaczęły obowiązywać nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Zamknięto szkoły i uniwersytety, ograniczono liczbę klientów w sklepach i narzucono obowiązek zasłaniania nosa i ust. To właśnie na temat planowanych zmian w tej ostatniej restrykcji wypowiedział się wiceminister zdrowia.

Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywaTragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywaCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce nie da nam swobodnie odetchnąć

Koronawirus w Polsce wyraźnie rozkręca tempo, co udowadniają wyjątkowo niepokojące statystyki. Tylko 7 sierpnia za pomocą mediów społecznościowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 800 nowych zakażeniach koronawirusem. Podobna sytuacja miała miejsce w sobotę 8 sierpnia, kiedy testy potwierdziły obecność COVID-19 u 843 pacjentów. Rosnące liczby zmuszają władze do wprowadzania nowych rozwiązań mających zredukować ilość zakażeń. O wprowadzeniu nowego przepisu wypowiedział się wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Do jednego z najbardziej kontrowersyjnych wprowadzonych przez rząd obostrzeń z pewnością należy obowiązek zasłaniania nosa i ust. Podczas gdy jedni uważają nakaz za konieczność, drudzy skarżą się na powodowane przez maseczki problemy z oddychaniem. Początkowo musieliśmy zasłaniać twarz podczas każdego wyjścia z domu, lecz restrykcję stopniowo łagodzono, w wyniku czego obowiązuje ona obecnie w zamkniętych pomieszczeniach publicznych. Mimo panujących zasad wiele osób wciąż rezygnuje z zasłaniania nosa i ust. Od 1 września znacznie trudniej będzie się z nieprzestrzegania tego obostrzenia wytłumaczyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Szumowski ogłosił powrót obostrzeń. Obowiązkowe maseczki w każdym miejscu wracają do aż 19 powiatów
2. Już od jutra Lidl będzie rozdawał klientom darmowe produkty. Są tylko 2 warunki, takich gadżetów jeszcze nie było


Jak podaje portal zdrowie.radiozet.pl, wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński poinformował o zmianach w obowiązujących restrykcjach. Od 1 września każdy, kto nie stosuje się do obowiązku zasłaniania nosa i ust, powinien posiadać specjalne lekarskie zaświadczenie o przeciwwskazaniu do noszenia maseczki. Jak podkreśla Janusz Cieszyński, podobne przypadki powinny stanowić zdecydowaną mniejszość. Obowiązek posiadania podobnego zwolnienia będzie obowiązywał na terenie całego kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W warszawskim szpitalu rodzą się "dzieci na zamówienie"? Porażające ustalenia "Newsweeka"
  2. Córka zadała Hannie Lis poruszające pytanie. Dziennikarka nie wytrzymała
  3. Spełnił się najczarniejszy scenariusz. Zaginiony piłkarz odnaleziony martwy
  4. Wojciech Cejrowski ma poważne problemy ze zdrowiem? Podróżnik opublikował bardzo niepokojący wpis
  5. Kiedy czeka nas prawdziwe nasilenie epidemii? Niepokojące słowa prezesa PAN
  6. 16 lat temu Angelina Jolie adoptowała chłopca z Kambodży. Jak wygląda dzisiaj?

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł