koronawirus w Polsce i nowe strefy
pixabay_Alexas_Fotos
Autor Natalia Niewczas - 10 Września 2020

Pierwsza taka sytuacja od początku epidemii. Poważne zmiany w polskich strefach

Koronawirus w Polsce to trudny orzech do zgryzienia. By choć częściowo zapanować nad kryzysem epidemiologicznym, władze postanowiły wprowadzić trzystopniową, oznaczoną trzema kolorami, skalę zagrożenia. Zmiana, o której niedawno powiadomiło Ministerstwo Zdrowia, zdarzyła się pierwszy raz od początku pandemii.

Koronawirus w Polsce to wciąż temat z pierwszych stron gazet, wszystkie dotyczące pandemii informacje są regularnie publikowane między innymi na oficjalnym profilu Ministerstwa Zdrowia na Twitterze. Tym razem resort przedstawił aktualny podział regionów na strefy czerwoną, żółtą i zieloną. Lista powiatów zaliczanych do jednej z nich pozostała pusta.

Sanepid pilnie poszukuje pasażerów dwóch pociągów. Mogli mieć kontakt z zarażoną osobąSanepid pilnie poszukuje pasażerów dwóch pociągów. Mogli mieć kontakt z zarażoną osobąCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce ustanawia własny porządek

To pierwszy raz, gdy koronawirus w Polsce nie zabarwił żadnego punktu na mapie kraju na czerwony, umownie oznaczający największy stopień zagrożenia epidemiologicznego kolor. Aktualna lista została opublikowana przez Ministerstwo Zdrowia dnia 10 września. Jak podaje portal medonet.pl, najnowsze doniesienia przekazywał także Waldemar Kraska.

- Z 10 do trzech spadła liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. W żółtej strefie znalazły się trzy powiaty, w czerwonej żaden – przekazywał wiceminister zdrowia.

Obecnie w tak zwanej “żółtej strefie” znajdują się jedynie trzy powiaty: gostyński, limanowski i tatrzański. Za regiony z niepokojąco rosnącym przyrostem zakażeń uznaje się natomiast powiaty: aleksandrowski, głubczycki, kluczborski, myślenicki i nowotarski. Oznacza to, że w każdym z nich, zależnie od dalszej dynamiki sytuacji epidemiologicznej, mogą zostać wprowadzone dodatkowe obostrzenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziennik Gazeta Prawna ujawnił wielki plan rządu. Ważne reformy i zmiany, które znacząco wpłyną na życie Polaków
2.Nowy podatek wciąż z problemami. Wątpliwości nie milkną, płacą grube pieniądze, a i tak nie są pewni czy prawidłowo

Przynależność danego powiatu do jednej z trzech głównych sfer zależy od przyrostu zakażeń odnotowanego w regionie w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Powiat określa się jako czerwony, gdy przyrost nowych zachorowań przekracza w tym czasie 12 przypadków na 10 tysięcy mieszkańców; miano żółtego otrzymuje ten, w którym odnotowuje się od 6 do 12 nowych zakażeń COVID-19 na tę samą liczbę mieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż Dagmary Kaźmierskiej nie żyje? Zatrważające informacje o ”królowej życia” na ”Pudelku”
  2. Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. Straszne
  3. Fani pogrążyli się w rozpaczy. Nie żyje Gienek Loska, pogrzeb wybitnego muzyka już dziś
  4. Naukowcy podali prognozę rozwoju epidemii dla Polski. Przedstawili najgorszy oraz najlepszy scenariusz
  5. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
  6. Nie ma na niego mocnych, napar z imbiru rozpędzi najgorsze dolegliwości. Wystarczy dodać do niego jedną przyprawę, połączenie gwarantuje fenomenalne samopoczucie

Następny artykuł