koronawirus w polsce: decyzja w sprawie nauczania zdalnego
pixabay
Autor Damian Witoń - 10 Października 2020

Zapadła decyzja w sprawie nauki zdalnej. Premier Morawiecki podczas konferencji rozwiał wszelkie wątpliwości

Koronawirus w Polsce w ostatnich dniach rozprzestrzenia się w niepokojąco szybkim tempie. W związku z tym rząd podjął kolejne decyzje mające na celu zwalczanie epidemii. Zostały przedstawione przez premiera Morawieckiego, który mówił między innymi o powrocie do nauczania zdalnego.

Koronawirus w Polsce wciąż stanowi duże zagrożenie. Według oficjalnych statystyk w ostatnich dniach zaobserwowano znaczny przyrost zakażeń, a także przypadków śmiertelnych związanych z chorobą COVID-19, wywoływaną przez patogen. W związku z tym rządzący postanowili podjąć szereg decyzji, które mają na celu walkę z epidemią. Premier Morawiecki podczas ostatniej konferencji odniósł się do pomysłu zamknięcia szkół i przejścia w tryb nauczania zdalnego.

To już oficjalne. Wracają godziny dla seniorówTo już oficjalne. Wracają godziny dla seniorówCzytaj dalej


Koronawirus w Polsce wciąż nie daje za wygraną. Premier Morawiecki przekazał decyzję w sprawie przejścia na nauczanie zdalne

Szkoły według wielu specjalistów są jednym z głównych ognisk rozprzestrzeniania się patogenu SARS-CoV-2. W związku z tym od jakiegoś czasu rozważane było przejście w tryb nauczania zdalnego, czyli prowadzonego w formie zajęć online. Premier Morawiecki na ostatniej konferencji przekazał decyzję rządu, która może nie spodobać się niektórym lekarzom.

-Na dzisiaj 98 procent szkół funkcjonuje w systemie stacjonarnym i tylko niewielki procent szkół funkcjonuje albo w systemie zdalnym, albo w hybrydowym. Ta strategia, którą zaproponowało ministerstwo edukacji w sierpniu, ona na razie zdaje egzamin, zdaje egzamin w tym bardzo trudnym okresie. Dlatego na dzisiaj nie widzimy takiej konieczności, żeby wprowadzać obowiązek nauki w trybie zdalnym

Nauczanie zdalne nie będzie zatem w najbliższym czasie wprowadzone na terenie całego kraju. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że w niektórych placówkach takie rozwiązanie już funkcjonuje, z uwagi na wyjątkowo ciężką sytuację.

Pomysł wprowadzenia nauczania zdalnego w całej Polsce został odrzucony przez rządzących. Możliwe jednak, że decyzja ta wkrótce się zmieni. Wszystko zależeć będzie od dalszego rozwoju epidemii w naszym kraju. Premier Morawiecki nie jest jednak zwolennikiem nauczania zdalnego, gdyż, powołując się na opinie specjalistów, opisuje je jako szkodliwe dla dzieci.

Dzisiaj grzeje: 1.Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Jego wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę
2.Jednego podatku być może nie będziesz musieć płacić. Rozszerzono listę osób uprawnionych do zwolnienia z opłaty
3.Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Pacjenci wywożeni za miasto, co się dzieje?

-Pan minister Niedzielski ostatnio spotykał się z psychologami, psychologami dziecięcymi, psychiatrami. Słyszymy wyraźnie, że są bardzo poważne uszczerbki na zdrowiu, również psychicznym, w sytuacji długotrwałej de facto izolacji - powiedział premier Polski

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zabrała z plaży cenny skarb. Dopiero po 40 latach zrozumiała co zrobiła. Konsekwencje mogły być srogie
  2. Masz banknot 50 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj kieszenie
  3. Ludzi bez maseczek nazywa egoistami i socjopatami. Zrozpaczony lekarz apeluje do Polaków
  4. Najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia Doroty Gardias. Jak czuje się dziennikarka, która niedawno trafiła do szpitala?
  5. Eksperci alarmują. Pogoda może wpływać na skuteczność maseczek
  6. Myśleli, że wykopali dorodnego ziemniaka. Prawda ich poraziła, od razu wezwali policję

Następny artykuł