Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie

Koronawrus w Polsce: kolejna szkoła zamknięta
unsplash.com/ Maximilian Scheffler
Autor Barbara Bujar11.09.2020

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza. Tym razem niebezpieczny patogen znów rozprzestrzenił się w szkołach. W związku ze zdiagnozowaniem zakażenia u dwóch nauczycielek edukacja uczniów została zaburzona. Jedna z placówek została zamknięta, w drugiej wprowadzono natomiast tryb nauczania zdalnego. Na kwarantannie przebywają setki osób.

Koronawirus w Polsce od początku epidemii rozprzestrzeniał się z różną intensywnością. Aby ograniczyć proces zarażania do minimum, rząd podjął wiele ważnych decyzji, które dotyczyły między innymi zamknięcia szkół i przedszkoli. We wrześniu, po wielu miesiącach edukacji zdalnej, uczniowie mogli jednak ponownie rozpocząć lekcje stacjonarne. Mimo że rok szkolny trwa dopiero niespełna dwa tygodnie, pojawiają się pytania, czy na pewno zostało to odpowiednio przemyślane. W kolejnych placówkach stwierdza się bowiem zakażenia COVID-19.

Afera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniuAfera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniuCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. W dwóch szkołach potwierdzono zakażenia, jedna z nich została zamknięta

Jak donosi Wirtualna Polska, do pierwszego zakażenia doszło w Szkole Podstawowej Uczniów Kreatywnych Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim. Pracująca tam nauczycielka zaobserwowała ostatnio u siebie łagodne objawy choroby. Postanowiła więc zbadać się w punkcie drive-thru. Niestety, potwierdziły się jej najgorsze przypuszczenia - wynik testu był pozytywny. Kobieta uczyła w szkole języka, a także pracowała na świetlicy. Kontakt z nią miało mnóstwo uczniów.

Placówka w Ostrowie Wielkopolskim została zamknięta, a 73 osoby trafiły na obowiązkową kwarantannę domową. Wśród nich ma być sześciu nauczycieli, którzy także kontaktowali się z dziećmi. Dalszymi działaniami w tej sprawie zajmie się sanepid. W najbliższy piątek i poniedziałek szkoła zostanie dokładnie zdezynfekowana, w tym czasie zajęcia dla uczniów będą odbywać się zdalnie, na co zgodę wyrazili inspektorzy ostrowskiego sanepidu. Z podobną sytuacją zmierzyli się uczniowie i pracownicy placówki w Jarocinie.

Jarocin i Ostrów Wielkopolski dzieli zaledwie 50 km. W obu placówkach zakażenie zostało wykryte u nauczycielek. Proces postępowania w jarocińskim Zespole Szkół nr 5 różnił się jednak o tego, jaki wdrożono w ostrowskiej placówce. Choć na kwarantannę trafiło więcej osób, nie było mowy o całkowitym nauczaniu zdalnym. Podjęto decyzję o wprowadzeniu trybu hybrydowego.

Dzisiaj grzeje: 1. W Łodzi urodziły się absolutnie niezwykłe bliźniaki. Taki przypadek zdarza się średnio raz na 20 tysięcy
2.13. emerytura wywołuje spore problemy. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie

W Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie koronawirus został wykryty u nauczycielki pracującej na świetlicy. Izolacją domową objęto 120 osób, 13 nauczycieli oraz ich rodziny. Łącznie daje to liczbę 350 osób. Pozostali uczniowie musieli przejść na tryb nauczania hybrydowego. Edukacja zdalna obejmie jedynie trzy klasy.

- Dyrekcja jarocińskiej szkoły dla pewności dwukrotnie przeprowadziła dezynfekcję placówki. Osoby pozostające w izolacji mogą liczyć na wsparcie gminy. Osobom, które zgłoszą takie zapotrzebowanie, OSP dostarczy paczki żywnościowe - informuje WP Wiadomości.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVP właśnie potwierdziło najgorszą wiadomość. Wszyscy do końca mieli nadzieję, nie żyje
  2. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy
  3. Smutne informacje. Jerzy Stuhr przerwał milczenie
  4. Użyła sprężyny jako spirali antykoncepcyjnej. Lekarze przecierali oczy ze zdumienia
  5. Najczęściej powtarzane mity dotyczące maseczek. Wiele osób wciąż w nie wierzy
  6. Łzy lały się strumieniami, zmierzyła się z niewyobrażalną tragedią i biedą. Najnowsza knajpa po Rewolucjach już działa, znamy ceny i menu

Następny artykuł