Koronawirus w Polsce - rośnie liczba zakażeń
pixabay.com/modovisible
Autor Barbara Bujar - 11 Października 2020

Rośnie nie tylko ilość zarażonych. Niepokojące dane

Koronawirus w Polsce rośnie w siłę. W sobotę na terenie całego kraju zaczęły obowiązywać zaostrzone restrykcje. Tego samego dnia Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wyjątkowo niepokojące dane. Z opublikowanych statystyk widać wyraźnie, że liczba zakażonych pacjentów każdego dnia jest wyższa. To jednak nie ona charakteryzuje się największą tendencją wzrostową.

Koronawirus w Polsce przebiega obecnie zupełnie inaczej niż jeszcze kilka tygodni temu. W ostatnich dniach liczba potwierdzonych przypadków zakażenia osiąga takie wartości, jakich nikt sobie wówczas nie wyobrażał. Niestety, rzeczywistość nas zaskoczyła, a zwiększona ilość testów pozwala na diagnozowanie kolejnych chorych pacjentów. Statystyki sporządzane przez Ministerstwo Zdrowia rosną każdego dnia.

Zrozpaczona pielęgniarka zamieściła w sieci pilny apel. Zwraca się w nim do wszystkich PolakówZrozpaczona pielęgniarka zamieściła w sieci pilny apel. Zwraca się w nim do wszystkich PolakówCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Niepokojący wzrost statystyk

W Polsce rośnie przede wszystkim liczba osób zakażonych koronawirusem, o której resort codziennie informuje w pierwszej kolejności. W ciągu ostatnich tygodni rekord zachorowań nie utrzymywał się dłużej niż kilka dni. Najnowszy został stwierdzony w sobotę, kiedy testy potwierdziły obecność patogenu u 5 300 osób. W tym samym raporcie pojawiła się także informacja o śmierci 53 osób. W obliczu tak niepokojących wyników rząd postanowił wdrożyć w życie zaostrzone restrykcje.

- 10 października wprowadzamy zasady ze strefy żółtej na terenie całego kraju, cały kraj znajdzie się w strefie żółtej – mówił Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Wprowadzone obostrzenia, takiej jak zasłanianie nosa i ust we wszystkich przestrzeniach publicznych czy limit jednej osoby na cztery metry kwadratowe w restauracjach, są reakcją rządu na rosnącą liczbę zakażeń. Jednak to nie tylko ona może wzbudzać niepokój wśród społeczeństwa. Jak udało się ustalić Wirtualnej Polsce, tendencją wzrostową charakteryzują się także dane na temat ilości zajętych respiratorów, łóżek szpitalnych oraz osób objętych kwarantanną.

Jak czytamy na WP Wiadomości, liczba 5 300 potwierdzonych zakażeń jest o 318 większa od tej, którą resort podał poprzedniego dnia. Przypomnijmy, że w piątek otrzymano 4 725 dodatnich wyników testów na koronawirusa. Liczba zajętych respiratorów wzrosła natomiast o 26, co przy 346 osobach, które obecnie z nich korzystają, jest naprawdę dużą różnicą.

Dzisiaj grzeje: 1.Wojciech Cejrowski wzywa Polaków do buntu. Jego wpis w sieci wywołał prawdziwą burzę
2.Przełomowy wyrok sądu. Jednak nie wszyscy będą musieli wymieniać prawa jazdy
3.Dramatyczna sytuacja w Warszawie. Pacjenci wywożeni za miasto, co się dzieje?

Największy wzrost stwierdza się jednak w przypadku osób, które zostały objęte przymusową izolacją. Z najnowszego raportu wynika, że takich Polaków jest obecnie 206 048, a to oznacza, że zaledwie w ciągu doby przybyło ich aż 17 419.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dorota Wellman wygadała się w programie na żywo, wszyscy słyszeli. Tylko najbliżsi wiedzieli, co robiła za granicą
  2. Bill Gates o końcu pandemii. Zostanie z nami na dłużej
  3. Ludzi bez maseczek nazywa egoistami i socjopatami. Zrozpaczony lekarz apeluje do Polaków
  4. Najnowsze wieści w sprawie stanu zdrowia Doroty Gardias. Jak czuje się dziennikarka, która niedawno trafiła do szpitala?
  5. Eksperci alarmują. Pogoda może wpływać na skuteczność maseczek
  6. Idealne połączenie, któremu nikt się nie oprze. Prosta i pyszna surówka z pora, marchewki i jabłka

Następny artykuł