Dr Grzesiowski ostrzega przed covidową szarą strefą. "Powoduje niekończące się łańcuchy zakażeń"

koronawirus w Polsce: szara strefa
unsplash ???????? Claudio Schwarz | @purzlbaum
Autor Klaudia Gaicka11.11.2020

Pandemia koronawirusa w Polsce wciąż ulega pewnym zmianom. Niektóre problemy zostają całkowicie wyeliminowane, jednak na ich miejsce pojawiają się nowe. Tym razem światło dzienne ujrzała tzw. szara strefa.

Pandemia koronawirusa w Polsce cały czas się pogłębia. Jednak, jak twierdzą eksperci, wprowadzone obostrzenia mogą lada dzień zacząć skutkować niższymi wynikami. Jak podaje portal Medonet.pl, dwa tygodnie temu cały kraj został objęty obostrzeniami zarezerwowanymi dla czerwonej strefy. Wprowadzono między innymi naukę zdalną dla dużej grupy uczniów oraz zamknięto wiele miejsc, w których każdego dnia spotkały się setki osób.

Od dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemyOd dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemyCzytaj dalej

Ekspert wskazuje na poważny problem dotyczący koronawirusa w Polsce. Chodzi o tzw. szarą strefę

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej, immunolog dr. Paweł Grzesiowski uważa, że już widzimy pierwsze efekty tych działań. Pomimo tego, że dobowa liczba zakażeń jest większa niż wcześniej, tempo jej wzrostu wyraźnie zwolniło.

Zdaniem dr Grzesiowskiego powinno się jak najbardziej nagłośnić istnienie tzw. szarej strefy covidowej. Głównym źródłem zakażeń są teraz nasze własne domy. Ekspert wskazuje, że blisko 75 proc. wszystkich osób chorujących z powodu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 to osoby, które zaraziły się w domu od innych domowników, a nie w miejscu pracy, na ulicy czy w sklepie. Niestety na zakażenia w domu nie ma żadnej rady.

Szara strefa, o której wspominał doktor, to osoby, które nie decydują się na wykonanie testu pomimo istotnego podejrzenia choroby.

Dzisiaj grzeje: 1.Od dziś zaczyna obowiązywać ważny zakaz. Wielu Polaków może mieć duże problemy
2.Adoptowany pies bez przerwy warczał na drzwi. Wtedy jego pani odkryła porażającą prawdę
3.Lekarka zmarła dwa dni po porodzie. Niepokojące objawy dawały o sobie znać kilka tygodni przed tragedią

Ile jeszcze potrwa nauka zdalna w szkołach? Szef MEN podał przewidywany termin, rodzice i uczniowie łapią się za głowyIle jeszcze potrwa nauka zdalna w szkołach? Szef MEN podał przewidywany termin, rodzice i uczniowie łapią się za głowyCzytaj dalej

- Coraz częściej słyszymy, że nie wykonuje się testów osobom chorym. Pacjent dzwoni do lekarza rodzinnego, informuje go o objawach, jakie ma, a lekarz mówi mu, że nie ma sensu robić testu, bo wynik będzie za pięć dni, gdy już wyzdrowieje. Wtedy taka osoba jest poza systemem, nie jest zgłoszona, nie jest w izolacji. Są też ludzie, którzy nie chcą być testowani, bo boją się stać w kolejkach do punktów wymazowych. - mówił dr Grzesiowski.

Niestety wśród społeczeństwa są także pacjenci, którzy boją się pójść na test, ponieważ obawiają się, że mogą stracić pracę. Takie osoby często chodzą do pracy chorzy.

Nieprzyjemny zapach z ust nie powinien być lekceważony. Może być objawem niebezpiecznej chorobyNieprzyjemny zapach z ust nie powinien być lekceważony. Może być objawem niebezpiecznej chorobyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Możesz ją jeszcze mieć w szufladach. Moneta 1 zł jest warta nawet 600 zł
  2. Sony wydało oficjalne oświadczenie na temat PlayStation 5. Dotyczy również Polski, duże zaskoczenie
  3. 5 skutecznych sposobów na zwiększenie odporności organizmu. Warto o nich pamiętać szczególnie w sezonie jesienno-zimowym
  4. Ciężarna szukała pomocy w sklepie. Odmówiono jej przez jedno z obostrzeń
  5. Jeden z najczęstszych objawów COVID-19. Nawet po wyzdrowieniu może się utrzymywać przez długie miesiące
  6. Justyna Żyła powiedziała dość. Jeszcze wczoraj pokazywała zdjęcia bez ubrań, dzisiaj zniknęła (FOTO)
  7. Pilny apel prezydenta. Andrzej Duda przed chwilą pojawił się w mediach. Orędzie z okazji Święta Niepodległości

Następny artykuł