koronawirus w Polsce w kościele
.
Autor Natalia Niewczas - 12 Sierpnia 2020

Pilne ogłoszenie sanepidu. Ksiądz zakażony koronawirusem, trwają poszukiwania wiernych

Koronawirus w Polsce nie zwalnia tempa. Po krótkim ustabilizowaniu sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju nowe ogniska COVID-19 pojawiają się jedno po drugim. Nie maleje również samo związane z koronawirusem zagrożenie. Jak się okazuje, choroba nie omija żadnych, często bardzo bliskich sercom obywateli, miejsc.

Koronawirus w Polsce zmusza sanepid do nadwyrężonej pracy. Stacje powiatowe z różnych zakątków kraju praktycznie co chwila apelują do obywateli o jak najszybszy kontakt - obecność COVID-19 potwierdza się bowiem nie tylko u pracowników służby zdrowia, ale i pasażerów pociągów czy autokarów, weselnych gości, a nawet uczestniczących we mszy świętej wiernych.

Kiedy może zakończyć się pandemia? Bill Gates podał datęKiedy może zakończyć się pandemia? Bill Gates podał datęCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce wciąż w natarciu

Koronawirus w Polsce udowadnia, że pandemia to nieprzewidywalna siła. Sytuacja znów może łatwo wymknąć się spod kontroli - badania laboratoryjne potwierdziły obecność koronawirusa u jednego z księży, który jeszcze niedawno odprawiał msze święte i udzielał wiernym Komunii Świętej.

Wedle doniesień portalu webniusy.com sanepid pilnie poszukuje księdza z parafii w Jaśle - jak wykazały testy, kapłan jest zarażony koronawirusem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle zamieściła na swojej oficjalnej stronie internetowej stosowny apel.

Chodzi o trzy msze święte odprawiane w Klasztorze Franciszkanów w Jaśle w poniedziałek 3 sierpnia (o godzinie 14:00 i 18:00) oraz wtorek 4 sierpnia (o godzinie 06:30). To właśnie w tym czasie chory na koronawirusa kapłan rozdawał Komunię Świętą. Uczestniczący w wyżej wymienionych mszach świętych wierni mogli zostać zarażeni COVID-19.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Niemcy w wielkim pościgu za uciekającym Polakiem. Sceny jak z filmu, wszyscy zdębieli

Sanepid apeluje do parafian o nawiązanie telefonicznego kontaktu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle. Stacje dostępne są pod numerami: 500 544 035 oraz (13) 446 30 08 w godzinach od 07:30 do 15:00.

To nie pierwszy przypadek, gdy koronawirus został zdiagnozowany u rozdającego Komunię Świętą kapłana. Jeszcze niedawno sanepid poszukiwał wiernych z parafii w Tworkowie, gdzie chory na COVID-19 duchowny odprawiał mszę świętą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem zapadnie kluczowa decyzja dla wielu rodzin. Rząd zapowiedział nowe wytyczne
  2. Czy tym ludziom nie jest wstyd? Zdjęcie znad Morskiego Oka, które mówi więcej, niż tysiąc słów
  3. Gigantyczna pomyłka Ministerstwa Zdrowia. Raport, który zwala z nóg
  4. Chciała tylko wyciągnąć zabawki swojej córki z wody. Tragiczna śmierć 39-latki
  5. Tragiczne wiadomości obiegły media. Nie żyje 230 osób, z każdym dniem ofiar przybywa
  6. Para młoda uciszyła księdza podczas ślubu, żeby rzucić monetą. Goście nie mogli uwierzyć, gdy poznali powód niezwykłego zachowania

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł