Zapowiedź rządu wywołała poruszenie wśród Polaków. Do kiedy może zostać z nami lockdown?

koronawirus w Polsce lockdown
unsplash.com/ Yasmina H
Autor Natalia Niewczas14.01.2021

Epidemia koronawirusa w Polsce być może znów przyczyni się do przedłużenia lockdownu. Według medialnych doniesień obostrzenia mogą obowiązywać nawet do kwietnia 2021 roku. Wskazują na to rozmowy polskich przedsiębiorców z rządem.

Koronawirus w Polsce. Mimo planowanego powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół (więcej >tutaj<), w naszym kraju wciąż panuje częściowy lockdown. Ograniczono działalność galerii handlowych, zamknięte pozostają stoki narciarskie, lokale gastronomiczne, kluby fitness oraz hotele. Do mediów docierają sygnały świadczące o tym, że do kwietnia bieżącego roku sytuacja ta nie ulegnie zmianie.

Epidemia koronawirusa w Polsce. Niewykluczone, że lockdown zostanie znacznie przedłużony

Wielu przedsiębiorców dotkniętych epidemią koronawirusa w Polsce balansuje na granicy bankructwa. Rozmowy prowadzone z przedstawicielami rządu niestety nie wskazują na to, by ich sytuacja miała się niebawem poprawić.

Jak podaje portal fakt.pl, jednym z pierwszych pytań, jakie polscy przedsiębiorcy zadali politykom, było to dotyczące przyszłości sektorów gospodarczych. Relację z odpowiedzi rządu zdał Adam Ringer, prezes sieci kawiarni Green Caffe Nero.

Według relacji mężczyzny, rozmowy z wiceminister Semeniuk nie natchnęły przedsiębiorców optymizmem. Epidemia koronawirusa w Polsce może wciąż mrozić gospodarkę nawet do marca. Oznacza to, że kluby fitness, hotele, stoki narciarskie i punkty gastronomiczne mogą pozostać zamknięte nawet do kwietnia.

Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znana aktorka, miała tylko 38 latMedia obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znana aktorka, miała tylko 38 latCzytaj dalej

- Byliśmy informowani na rozmowach z wiceminister Semeniuk, że raczej przed marcem, czy nawet przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie. To nie było nawet "raczej", tylko na zasadzie, że nie ma na co liczyć, że "raczej nie oczekujcie" - przekazał Adam Ringer.

Epidemia koronawirusa w Polsce stale się rozwija. W związku z tym rząd postanowił przedłużyć obostrzenia, które pierwotnie miały przestać obowiązywać w dniu 17 stycznia. W poniedziałek 11 stycznia władze ogłosiły swą decyzję w tej sprawie.

Z powodu ferii zimowych władze postanowiły znieść jednak zakaz dotyczący dzieci i młodzieży do 16 roku życia. Nie obowiązuje już nakaz przemieszczania się dzieci i młodzieży do 16 lat pod opieką osoby dorosłej, co miało związek z feriami zimowymi.

Sytuacja związana z rozwojem epidemii koronawirusa w Polsce zmienia się niezwykle dynamicznie. W czwartek 14 stycznia resort zdrowia przedstawił najnowsze dane; w ciągu ostatniej doby na COVID-19 zachorowało 9 436 pacjentów, zmarło 381 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Liczba tak zwanych “ozdrowieńców” dawno przekroczyła w Polsce milion. Za wyleczonych z choroby COVID-19 uznano już bowiem 1,1 mln pacjentów.

Artykuły polecane przez redakcję Pacjenci.pl:

Następny artykuł