Jest oficjalny komunikat Ministerstwa. Ważne zmiany w obostrzeniach już od 19 września

koronawirus w Polsce i zmiany w obostrzeniach
fot. https://pixabay.com/ Engin_Akyurt
Autor Natalia Niewczas14.09.2020

Koronawirus w Polsce lubi zaskakiwać. Już niebawem Polacy mogą spodziewać się dużej zmiany w obowiązujących obecnie obostrzeniach. Część obywateli Polski z pewnością przyjmie doniesienia z ulgą. Podróże będą swobodniejsze niż dotychczas.

Koronawirus w Polsce doprowadził do zamknięcia granic kraju. Podobną decyzję podjęły także inne państwa, na długi czas odcinając się od przyjezdnych z zagranicy lub wprowadzając obowiązkową dwutygodniową kwarantannę. Już 19 września część związanych z komunikacją utrudnień zostanie zmodyfikowana - najnowsze postanowienia przekazały dwa europejskie kraje.

Kobieta rodziła przez 3 dni, prawie się wykrwawiła. Komentarz szpitala woła o pomstę do niebaKobieta rodziła przez 3 dni, prawie się wykrwawiła. Komentarz szpitala woła o pomstę do niebaCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce nie blokuje już tak wielu międzynarodowych dróg

Koronawirus w Polsce to wciąż realne zagrożenie. Sytuacja jest jednak na tyle opanowana, by dwa z europejskich krajów postanowiły w pełni otworzyć swe granice dla przyjezdnych z Polski. Obostrzenia przestaną obowiązywać już za kilka dni.

Jak podaje portal webniusy.com, Polacy będą mogli przemieszczać się po Europie o wiele swobodniej. Władze Litwy i Finlandii znoszą część obowiązujących obostrzeń; zmiany mają dotyczyć przede wszystkim obowiązku kwarantanny.

- Od 14 września 2020 r. do odwołania obywatele polscy mogą przybywać z Polski na Litwę bez obowiązku kwarantanny, a także bez konieczności posiadania wyników testu na COVID-19 - podaje na oficjalnym profilu na Twitterze Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Finlandia otwiera się na Polaków nieco później, bo w sobotę 19 września. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zachęca jednocześnie osoby podróżujące na Litwę do zarejestrowania się na stronie Litewskiego Narodowego Centrum Ochrony Zdrowia publicznego, gdzie dostępna jest ankieta do wypełnienia w języku angielskim.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje 5-letnia Lilianka z Troszyna. Wszyscy myśleli, że ma zwykłą "jelitówkę", prawda okazała się jednak straszniejsza
2.Od września nowe limity dotyczące emerytury. Po przekroczeniu mogą ci nawet zabrać pieniądze

Po sierpniowych, niechlubnych rekordach dziennego przyrostu zakażeń koronawirusem w Polsce liczba nowych dobowych przypadków COVID-19 nieco spadła. W poniedziałek 14 września Ministerstwo Zdrowia doniosło o 377 nowych zakażeniach; tego samego dnia resort podał informację o śmierci kolejnych 15 pacjentów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się stało z Agnieszką Kotońską? Ktoś zrobił jej zdjęcie, widok jej ciała jest porażający
  2. Córka Adama Małysza powaliła wszystkich na kolana. Wygląda jak Afrodyta na zdjęciu z wakacji
  3. Objawy niedoboru potasu. Bez niego nasz organizm nie może sobie poradzić
  4. Rząd rozdaje pieniądze poszkodowanym przez koronawirusa. Można dostać nawet 7 tysięcy euro, o co chodzi?
  5. Kolejna szkoła zamknięta. Koronawirus wykryty u nauczycielki, setki osób poddano kwarantannie
  6. Lara Gessler podzieliła się radosną informacją i pokazała intymne zdjęcie. Na reakcję jej mamy nie trzeba było długo czekać

Następny artykuł