Zamknięcie cmentarzy na Wszystkich Świętych. Wiceminister Zdrowia ma inną propozycję, czy spodoba się Polakom?

koronawirus w Polsce a Wszystkich Świętych
pixabay.com/summa
Autor Natalia Niewczas14.10.2020

Od miesięcy koronawirus w Polsce to jeden z najgorętszych medialnych tematów. Ponieważ sytuacja epidemiologiczna wyraźnie się zdestabilizowała, a 1 listopada jest coraz bliżej, ostatnio wciąż powraca kwestia ewentualnego zamknięcia cmentarzy na uroczystość Wszystkich Świętych. Obywatele trwają w niepewności. Licznym pytaniom rodaków wyszedł naprzeciw wiceminister zdrowia.

Przez długie tygodnie koronawirus w Polsce i na świecie dezorganizował dobrze znaną codzienność. Uroczystość Wszystkich Świętych nie stanowi w tym przypadku wyjątku. Kryzys epidemiologiczny nabiera tempa, a wielu Polaków zastanawia się, czy odwiedzenie grobów bliskich dnia 1 listopada to wciąż realny scenariusz. Wiceminister zdrowia odpowiada - polityk ma nawet własną wizję na to, jak w tym szczególnym czasie zapewnić rodakom bezpieczeństwo.

Robiła zwykłe zakupy. Kiedy tylko wyszła ze sklepu, zadzwoniła do sanepiduRobiła zwykłe zakupy. Kiedy tylko wyszła ze sklepu, zadzwoniła do sanepiduCzytaj dalej

Wciąż nie wiadomo, czy koronawirus w Polsce przyczyni się do zamknięcia cmentarzy

Pojawienie się koronawirusa w Polsce oznaczało przeorganizowanie dotychczasowej rzeczywistości. Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku prawdopodobnie również nie będzie taka jak zawsze. Choć oficjalna decyzja o zamknięciu cmentarzy jeszcze nie zapadła, zapewnienie bezpieczeństwa to w czasach pandemii priorytet. Na to, jak zadbać o ochronę zdrowia obywateli ma pomysł sam wiceminister zdrowia. Polityk sugeruje, by Polacy odwiedzali groby bliskich w różnych terminach.

- Rozłóżmy to w czasie - tydzień wcześniej, tydzień później. (...) Myślę, że Polacy są mądrym narodem i posłuchają tych wskazań - przekazał Waldemar Kraska w programie telewizji Polsat “Graffiti”.


Jak podaje portal webniusy.com, Waldemar Kraska apelował, by z powodu zagrożenia wynikajacego z obecności koronawirusa w Polsce obywatele zrezygnowali z odwiedzania grobów bliskich w dniu 1 i 2 listopada. Jednocześnie polityk odniósł się bezpośrednio do kwestii ewentualnego zamknięcia cmentarzy. Zapewnia, że resort stale monitoruje rozwój sytuacji.

Dzisiaj grzeje: 1.Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
2.Prohibicja w całym kraju od konkretnej godziny i zakaz wesel. Rząd szykuje szereg obostrzeń
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Bunt wśród dyrektorów. Zaczynają zamykać szkołyBunt wśród dyrektorów. Zaczynają zamykać szkołyCzytaj dalej

- Na pewno będziemy analizować czy nie zamknąć cmentarzy, ale myślę, że do tego nie dojdzie - mówi wiceminister zdrowia.


Koronawirus w Polsce to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia Polaków. Waldemar Kraska wykorzystał okazję, by przypomnieć o tym swoim rodakom - polityk podkreślał bowiem, że to właśnie rodzinne uroczystości stwarzają doskonałe warunki do szybszego rozprzestrzeniania się niebezpiecznego patogenu.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podjęli decyzję. Wraca nauczanie zdalne i zaostrzone restrykcje. Kolejny nasz sąsiad musiał podjąć odważną decyzję
  2. WHO skomentowało pandemię w Polsce. Niepokojące słowa ekspertów
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Wygląda jak z najlepszej cukierni, a zrobisz je ekspresowo i bez pieczenia. Najlepsze ciasto dla niespodziewanych gości

Następny artykuł