Koronawirus w Polsce z nowymi rekordami
pixabay.com/fernandozhiminaicela
Autor Barbara Bujar - 14 Października 2020

Dziś padły dwa niechlubne rekordy. Kolejne granice przekroczone, statystyki szybują w górę

Przebieg koronawirusa w Polsce budzi coraz większy niepokój. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o kilku tysiącach nowych przypadków zakażenia. W środę 14 października padły kolejne rekordy. Tym razem przekroczona została nie tylko liczba chorych pacjentów. Resort ogłosił także najwyższą od początku pandemii liczbę zgonów. Sytuacja wydaje się najpoważniejsza w dwóch województwach.

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce robi się coraz poważniejsza. Jeszcze kilka tygodni temu testy potwierdzały obecność patogenu u kilkuset osób dziennie. Wraz z nadejściem jesieni, jak przewidywali to eksperci, statystyki zaczęły jednak znacząco rosnąć. Obecnie dobowa liczba zakażeń sięga kilku tysięcy. W środę 14 października padł kolejny rekord.

Od jutra wchodzą nowe obostrzenia w sklepach. Właściciele nie kryją oburzeniaOd jutra wchodzą nowe obostrzenia w sklepach. Właściciele nie kryją oburzeniaCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Padły kolejne rekordy

Jak informuje TVP Info, w ciągu ubiegłej doby testy potwierdziły COVID-19 u rekordowej liczby osób. W najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6 526 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Tak wysokiego wyniku nie podano od początku trwania pandemii. Sytuacja najpoważniej wygląda na Mazowszu i w Małopolsce. Tylko w tych dwóch województwach w ciągu ostatnich 24 godzin potwierdzono aż 2 325 zakażeń.

- Mamy 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (1188), małopolskiego (1137), śląskiego (520), wielkopolskiego (508), łódzkiego (405), kujawsko-pomorskiego (356), pomorskiego (344), podkarpackiego (319), dolnośląskiego (315), lubelskiego (256), świętokrzyskiego (255), opolskiego (233), warmińsko-mazurskiego (196), zachodniopomorskiego (175), podlaskiego (174), lubuskiego (145) – przekazało MZ na Twitterze.

Wśród wszystkich zakażeń koronawirusa w Polsce, dużą część potwierdzono w czołowych miastach. Najwięcej pozytywnych wyników uzyskano w Warszawie. Okazuje się, że tylko tam COVID-19 potwierdzono u 720 pacjentów. Na drugim miejscu znalazł się Kraków.

- Według danych przekazanych przez resort zdrowia w Warszawie potwierdzono 720 nowych zakażeń, w Krakowie – 499, w Łodzi – 148, w Poznaniu – 116, w Gdańsku – 73, w Szczecinie – 55, w Rzeszowie – 47 a w Katowicach – 29 – informuje serwis internetowy TVP Info.

Stwierdzony rekord koronawirusa w Polsce nie dotyczy jednak wyłącznie nowych zakażeń. 14 października ogłoszono także najwyższą jak do tej pory liczbę ofiar śmiertelnych. Z raportu resortu zdrowia wynika, że tylko w ciągu ubiegłej doby zmarło 116 osób. U 105 pacjentów potwierdzono choroby współistniejące.

Dzisiaj grzeje: 1.Koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Zmieniono wytyczne
2.Przywoziliśmy je niemal kartonami. Czesi przestają produkować jeden z ulubionych słodyczy Polaków
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Artur Barciś w swoim stylu apeluje do Polaków. Artur Barciś w swoim stylu apeluje do Polaków. "Ostatni wiersz o covidzie" hitem internetu (VIDEO)Czytaj dalej

Od początku epidemii koronawirusa w Polsce zakażenie potwierdzono już u 141 804 osób. 3 217 pacjentów zmarło. Na ten moment 6 084 chorych wymaga hospitalizacji, w tym 467 jest podłączonych do respiratora.

Polsatnews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?Polsatnews: Szumowski leży w szpitalu pod tlenem. Co dzieje się z byłym Ministrem Zdrowia?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje, żałoba w Zakopanym i Kościelisku. Wielki talent nie żyje, mieszkańcy regionu i turyści będą go wspominać
  2. Banknot 100 złotych wart nawet kilka razy więcej. Można zarobić ogromne pieniądze
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Ewa piła pól szklanki soku co 3 dni. Nie mogła uwierzyć w zmiany, które zaobserwowała, teraz poleca go wszystkim

Następny artykuł