Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady

Koronawirus w Polsce - rząd oskarżony o manipulację testami
East News/fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. Warszawa, aleje Ujazdowskie 18.10.2017. n/z Gmach Kancelarii Prezesa Rady Ministrow
Autor Barbara Bujar15.11.2020

Odsetek dodatnich wyników badań na koronawirusa w Polsce jest coraz większy, liczba zgonów rośnie, a leczenie innych chorób jest utrudnione – powyższe problemy przedstawiła w piątek Katarzyna Lubnauer. Wiceprzewodnicząca Klubu Koalicji Obywatelskiej oskarżyła rząd o manipulowanie testami i zatajanie prawdziwych informacji na temat sytuacji epidemiologicznej w kraju. Członkowie KO złożyli wniosek o powołanie pilnej Komisji Zdrowia.

Epidemia koronawirusa w Polsce wzbudza coraz więcej kontrowersji. Niedawno na stanowczy komentarz w tej sprawie pozwoliła sobie także Katarzyna Lubnauer. Podczas piątkowej konferencji prasowej w sejmie posłanka oskarżyła rząd o manipulację. Uznała to za celowe działanie.

Pilny apel WHO. Mocne słowa i wytyczne, od których zależy nasze bezpieczeństwoPilny apel WHO. Mocne słowa i wytyczne, od których zależy nasze bezpieczeństwoCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Opozycja żąda powołania Komisji Zdrowia

Jak przekazuje serwis popularne.pl, Katarzynie Lubnauer nie podoba się przede wszystkim system testowania pacjentów w Polsce. Przypomnijmy, że odsetek dodatnich wyników zbliżył się ostatnio do 50 procent. Oznacza to, że u połowy badanych osób potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Według wiceszefowej Klubu Koalicji Obywatelskiej powyższe informacje świadczą jedynie o tym, że przypadków koronwirusa w Polsce jest znacznie więcej. Rząd nie chce jednak tego ujawniać, by nie musieć wprowadzać kwarantanny narodowej. Lockdown – zdaniem posłanki – byłby dla władz zbyt kosztowny i całkowicie pogrążył kraj finansowo.

- To znaczy, że u nas testuje się osoby tylko wysokoobjawowe, te, które i tak już wiadomo, że mają koronawirusa. Pozostałe cztery piąte nie są w ogóle testowane i to mówi doradca premiera, pan Horban. Rząd świadomie zaniża liczbę wykonywanych testów, tak że wykrywa zaledwie jedną piątą spośród wszystkich zakażonych, i robi to inaczej niż wszystkie inne rządy. Oznacza to, że rząd manipuluje, oszukuje, ukrywa przed Polakami, jak wielu zakażonych jest codziennie, ukrywa przed Polakami również, jak wygląda statystyka zgonów – przekazała Lubnauer.

Liczba zgonów w Polsce rzeczywiście wzrosła. Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez posłankę KO między 22 a 28 października 2020 roku śmiertelność było wyższa o 71 procent w stosunku do wartości statystycznych.

- To, co my wiemy, to tylko wierzchołek góry lodowej – skomentowała.

Uwagę posłanki zwróciło także funkcjonowanie szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym, w którym – jak przekazała – przyjmuje się jedynie pacjentów bez wyraźnych objawów zakażenia. Niedorzeczne są także koszty utrzymania chorych z tak łagodnym przebiegiem choroby.

- Żeby przyjść do narodowego szpitala, trzeba być zdrowym człowiekiem, który, co prawda, ma pozytywny test na Covid-19, ale ma również informacje na podstawie prześwietlenia, że nie ma zapalenia płuc, nie potrzebuje intensywnej tlenoterapii i nie ma żadnych chorób współistniejących. Na jednego pacjenta płaci się 1026 zł za dobę, w momencie gdy w zwykłym szpitalu za najbardziej obłożnie chorych, tych, którzy wymagają intensywnej terapii, płaci się tylko 630 zł – powiedziała.

Dzisiaj grzeje: 1.23 listopada Polaków obejmie nowe obostrzenie. Dotknie tysiące osób nie tylko z naszego kraju
2.Wyszła z domu na kwarantannie. Teraz grozi jej horrendalna kara, a także wizja trafienia do więzienia

3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczegoSzpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

W obliczu takich informacji Katarzyna Lubnauer zastanowiła się nad pacjentami, którzy wymagają opieki medycznej w związku z innymi chorobami. Diagnoza i leczenie takich osób w czasie pandemii koronawirusa jest wielką niewiadomą, dlatego posłanka wniosła o szczegółowe wyjaśnienie.

- Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o zwołanie Komisji Zdrowia, która zajmie się informacją Ministerstwa Zdrowia na temat leczenia w trakcie pandemii innych chorób niż wywołanych przez COVID-19. Liczymy, że w ciągu dwóch tygodni zostanie ona zwołana – czytamy na Twitterze Platforma News.

Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodkaZmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodkaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zrobili zdjęcie nad jeziorem na Mazurach. Od razu stało się hitem internetu. Nie wierzyli, co zobaczyli
  2. Naukowcy aż osłupieli. Już wiedzą skąd się wzięła woda na Europie, zaskakujące informacje
  3. Nieprzyjemna dolegliwość, którą może powodować noszenie maseczki. Eksperci o syndromie MADE
  4. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska aktorka
  5. Awaria w elektrowni atomowej na Białorusi. Litwini masowo kupują jod, czy grozi nam drugi Czarnobyl?
  6. Dziecko przytuliło się do brzucha kota. Sekundy później stała się bardzo dziwna rzecz
  7. Michał Wiśniewski zdradził imię 5. dziecka. Fani wprost oniemieli, wspiął się na wyżyny kreatywności

Następny artykuł