Koronawirus na weselu. Aż 600 osób objętych kwarantanną, jest mocny komentarz Inspektora Sanitarnego

koronawirus w Polsce na weselach
fot. https://unsplash.com/ Wedding Photography
Autor Natalia Niewczas16.08.2020

Koronawirus w Polsce pokrzyżował plany zakochanych par. Podczas gdy niektórzy narzeczeni tuż po wybuchu pandemii podjęli trudną decyzję o odwołaniu lub przełożeniu uroczystości na inny termin, los wielu ślubnych ceremonii, w tym weselnych przyjęć, przez długie miesiące wisiał na włosku. Ostatecznie obostrzenie dotyczące zakazu zgromadzeń złagodzono - konsekwencje tej decyzji nie zawsze dają jednak młodej parze powód do uśmiechu.

Koronawirus w Polsce wprowadził istny zamęt w głowach Polaków; przed trudnym wyborem stanęli między innymi oczekujący wielkiego dnia zaślubin narzeczeni. Ci, którzy podejmują ryzyko organizacji przyjęcia w czasach pandemii, muszą liczyć się z możliwością rozprzestrzenienia COVID-19 wśród uczestników uroczystości. Ostatnio potwierdzono aż trzy nowe ogniska koronawirusa - wszystkie miały swój początek na weselach.

Krzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla PolskiKrzysztof Jackowski podzielił się kolejną wizją. Jasnowidz ostrzega przed wielkim zagrożeniem dla PolskiCzytaj dalej


Koronawirus w Polsce coraz częściej atakuje na weselach


Za dynamiką rozwoju koronawirusa w Polsce niezwykle trudno nadążyć. Władze modyfikują restrykcje, zmienia się poziom zagrożenia w poszczególnych regionach kraju, ilość nowych potwierdzonych przypadków COVID-19 to znacząco rośnie, to maleje, a media wciąż donoszą o nowych ogniskach choroby. Tym razem pojawiły się w województwie warmińsko-mazurskim.


Według doniesień portalu tvn24.pl aż trzy polskie spotkania rodzinne przyczyniły się do zwiększenia niechlubnych statystyk obrazujących dzienny przyrost zachorowań na COVID-19 w naszym kraju. Wszystkie imprezy odbyły się w województwie warmińsko-mazurskim. Podczas gdy po jednej z uroczystości testy potwierdziły obecność koronawirusa u 80% weselników, po drugiej przybyło 40 nowych chorych na COVID-19 pacjentów. Najbardziej szokująca statystyka dotyczy tego przyjęcia, po którym łącznie aż 600 osób zostało objętych obowiązkową kwarantanną.


Sanepid apeluje do Polaków o ostrożność. Podczas wesel zachowanie stosownych do obecnej sytuacji epidemiologicznej norm, jak podkreśla przedstawiciel instytucji, realizuje się tylko w teorii.


- Oczywiście są zalecenia, mówi się o pewnych zasadach. Ale praktyka pokazuje, że zachowanie dystansu w momencie, gdy tak zwany pociąg przejeżdża między stołami weselnymi, jest zupełnie iluzoryczne - wyjaśnia warmińsko-mazurski inspektor sanitarny, Janusz Dzisko.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Ryczałt, dieta, uposażenie. Wypłata posła to nie tylko goła pensja

Od marca 2020 roku w Polsce zdiagnozowano łącznie ponad 56 tysięcy przypadków koronawirusa. Z powodu COVID-19 w naszym kraju straciło życie 1877 pacjentów. Rośnie także liczba tak zwanych “ozdrowieńców” - ponad 39 tysięcy osób zostało z choroby wyleczonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. [Na żywo] Tęcza się pali, setki policjantów na ulicach. Pilnują każdego pomnika. Narodowcy przed chwilą spalili tęczę
  2. Nagle w TVP Info Magdalenę Ogórek upomniał Jakimowicz w obecności posła: "Jesteś zazdrosny?". Będzie walka?
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Syn Zenka Martyniuka został porwany dla okupu. Gwiazdor disco polo postanowił go odbić bez pomocy policji

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł