koronawirus w Polce, czarna strefa
unsplash Yohann LIBOT
Autor Klaudia Gaicka - 16 Października 2020

Dr Sutkowski apeluje. "Polska będzie czarną strefą", jest jednak sposób, aby tego uniknąć

Już niedługo koronawirus w Polsce może zacząć wyrządzać jeszcze większe szkody. Okazuje się bowiem, że wielu Polaków nie dość poważnie traktuje restrykcje. Ekspert odważnie zapowiada, że w takim wypadku nasz kraj może stać się tzw. czarną strefą.

Niestety, lecz koronawirus w Polsce zbiera coraz większe żniwo. Spełnia się to, o czym mówili już od dawna eksperci, liczba zakażeń dramatycznie wzrasta. Chyba nikt już nie ma wątpliwości co do tego, że mamy do czynienia z drugą falą zakażeń.

Zagrożenie epidemiczne, które obserwujemy w Polsce, wzrasta z każdym dniem. Ci, którzy jeszcze do niedawna odważnie głosili, że nie znają nikogo chorego, dziś biją się w pierś. Podczas kiedy chorowała jedna osoba na sto, można było udawać, że problemu nie ma, dziś już nikt racjonalnie myślący nie ma złudzeń.

Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybkoPojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybkoCzytaj dalej

Ekspert wyznaje, jak i dlaczego jego zdaniem rozwija się koronawirus w Polsce

W rozmowie z Medexpressem prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michał Sutkowski skomentował sytuację w kraju.

- Dzisiejsza liczba nie jest zaskoczeniem. Przewidywaliśmy, że może dojść do tylu zachorowań. Ostatnio wykonujemy testy u wielu pacjentów objawowych. Lekarze rodzinni starają się dokładnie diagnozować chorych. Poza tym nieodpowiednie zachowanie społeczne determinuje dwie trzecie przypadków zakażeń - wyjaśnił Michał Sutkowski.

Ekspert nie kryje swojej opinii na temat tego, jak społeczeństwo wpływa na rozwój pandemii. Jego zdaniem nasze zachowanie jest kluczowe. Zalecenia Ministerstwa Zdrowia są po to, aby ograniczyć emisję wirusa. Niestety jest to trudne.

- Jeśli ludzie będą zachowywać się odpowiedzialnie, to za 2-3 tygodnie nastąpi poprawa. Państwo powinno wprowadzić zdalne nauczanie dla dzieci od 12. roku życia. Spotkania powinny zostać ograniczone do kilku osób. Miejsca, które nie wpływają na rozwój gospodarki, powinny zostać zamknięte - powiedział Sutkowski.

Radzi także, w jaki sposób powinniśmy się zachowywać. Egoizm nie powinien być tym, co w dzisiejszych czasach nas określa, a ciężko inaczej wytłumaczyć lekkomyślność, zwłaszcza u osób spoza grup podwyższonego ryzyka.

Dzisiaj grzeje: 1.Lekarze biją na alarm. Podobne objawy zdradzają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
2.Ogromne zmiany w PKO BP i innych bankach. Mają związek z pandemią
3.Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymne

Od 2 lat brzuch kobiety ciągle rośnie, ale nie przez ciążę ani łakomstwo. Wstrząsająca diagnozaOd 2 lat brzuch kobiety ciągle rośnie, ale nie przez ciążę ani łakomstwo. Wstrząsająca diagnozaCzytaj dalej

- Jeśli MZ wprowadzi te zalecenia, to społeczeństwo powinno ich przestrzegać. Jeśli tego nie zrobi, to Polska stanie się czarną strefą - podsumował.

Zdaniem specjalisty już niedługo możemy mieć do czynienia z jeszcze większym wzrostem zachorowań wśród lekarzy. Pracownicy służby zdrowia cały czas wytrwale walczą, długotrwały stres i zmęczenie z pewnością odbijają się na ich stanie zdrowia.

10-latka nagle przewróciła się i zmarła. Mama dziewczynki apeluje do wszystkich rodziców, tragedii można było uniknąć10-latka nagle przewróciła się i zmarła. Mama dziewczynki apeluje do wszystkich rodziców, tragedii można było uniknąćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważające sceny w Zakopanem. Służby musiały szybko reagować. Mieszkańcy i turyści mogli bać się o swoje życie
  2. A jednak, rząd w końcu dopiął swego. Nowy podatek coraz bliżej, Polacy mają się czego obawiać
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Od dzisiaj w Lidlu jeden z ulubionych produktów Polaków za darmo. Warto zdążyć przed weekendem

Następny artykuł