Koronaiwrus w Polsce: nowe obostrzenia
fot. pixabay.com/fernandozhiminaicela
Autor Karol Zaborowski - 18 Października 2020

Nowe obostrzenia wchodzą już jutro. O czym trzeba będzie pamiętać?

Ostatnie dni pokazały, że koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Co kilka dni pobijany jest kolejny rekord w ilości osób zdiagnozowanych w ciągu doby. Z tego też względu rząd wprowadził nowe obostrzenia. Niektóre z nich wchodzą w życie dopiero po weekendzie.

Ostatnie dni przyniosły kolejne rekordy, jeżeli chodzi o ilość osób zdiagnozowanych, a według wielu specjalistów szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce jeszcze przed nami. Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach, które będą obowiązywać w naszym kraju. Część z nich weszła już w życie, jednak niektóre ruszą dopiero po weekendzie.

Z ostatniej chwili: zacznie się w całej Polsce dokładnie o 14:00. Mamy potwierdzenieZ ostatniej chwili: zacznie się w całej Polsce dokładnie o 14:00. Mamy potwierdzenieCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza

Nowe zakazy obowiązujące w naszym kraju dotknęły wiele osób. Ponad 100 powiatów zostało objętych tak zwaną czerwoną strefą, co nakłada na ich mieszkańców dodatkowe restrykcje. Co więcej, w całym kraju powrócił obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, a władza zapowiedziała surowe kary za jego łamanie.

Mimo to czekają nas kolejne ograniczenia, które dotyczą organizowania i przebiegu imprez okolicznościowych takich jak, chociażby wesela. Jeżeli chodzi o strefy żółte, to w tych obszarach podczas takiej imprezy może być jedynie 20 gości, którzy muszą nosić maseczki po zajęciu wyznaczonych miejsc. Obowiązuje też zakaz tańczenia.

Dzisiaj grzeje: 1.Które choroby współistniejące są najgroźniejsze przy COVID-19? Osoby, które na nie cierpią powinny uważać szczególnieo
2.Niewiarygodne dokonanie naukowców. Tak brzmi nasza galaktyka, melodia może Ci się z czymś skojarzyć
3.Pilny apel Ministra Zdrowia do wszystkich Polaków. "Jestem przerażony"

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitny aktorTragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje wybitny aktorCzytaj dalej

Jak podaje TVN24 w przypadku stref czerwonych wprowadzono absolutny zakaz organizowania jakichkolwiek imprez okolicznościowych. Niestety oznacza to poważny cios dla branży weselnej, która już podczas wiosennego lockdownu odnotowała poważne straty.

Co więcej, jeżeli aktualna tendencja wzrostowa dotycząca ilości potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce się utrzyma, to niewykluczone, że będą nas czekać kolejne zakazy, a także ograniczenia. Wiele osób obawia się ponownego lockdownu i ograniczenia możliwości opuszczania swoich domów. Już teraz premier przekazał prośbę, aby Polacy nie wychodzili z mieszkań, jeżeli nie mają ku temu poważnego powodu.

To pierwszy taki przypadek na świecie. Superinfekcja wykryta u 54-letniej kobietyTo pierwszy taki przypadek na świecie. Superinfekcja wykryta u 54-letniej kobietyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomo co z wolnym na Wszystkich Świętych, wszystko jasne. Ważna wiadomość dla podróżujących
  2. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Znaleźli skarb pod Toruniem. Mógł go zakopać jakiś pradawny wojownik - wskazują badacze

Następny artykuł