koronawirus w Polsce: w szpitalach brak miejsc
unsplash Enric Moreu
Autor Klaudia Gaicka - 18 Października 2020

Lekarze są załamani i alarmują. Co dzieje się z polskimi szpitalami?

Sytuacja w Polsce jest tragiczna, koronawirus SARS-CoV-2 cały czas się rozprzestrzenia. Dyrektorzy i lekarze z polskich szpitali alarmują o braku miejsc. Coraz częściej zdarzają się sytuacje, że chorym odmawiane jest przyjęcie na oddział.

Niestety, lecz koronawirus w Polsce wciąż nie daje za wygraną. Okazuje się, że miejsca w szpitalach, wbrew temu, co mówią rządzący, kończą się. Jesteśmy dopiero na początku sezonu infekcyjnego, czeka nas jeszcze przynajmniej kilka miesięcy borykania się ze szkodliwym patogenem. Lekarze i dyrektorzy placówek są załamani.

Niepokojące wieści napływają z całego kraju, w wielu szpitalach miejsca już się skończyły. Dziś informowaliśmy o śmierci kierowcy karetki z Garwolina, którego nie przyjął żaden z warszawskich szpitali, mimo ciężkich objawów COVID-19. Z przykrością zauważamy, że sytuacja nie jest odosobniona.

Witold Pyrkosz zabrał do grobu wielką tajemnicę. Dopiero lata po śmierci prawda wyszła na jawWitold Pyrkosz zabrał do grobu wielką tajemnicę. Dopiero lata po śmierci prawda wyszła na jawCzytaj dalej

Sytuacja w Polsce jest tragiczna, koronawirus SARS-CoV-2 cały czas się rozprzestrzenia

Jak podaje portal Radiozet.pl, pacjentów ostrzega na Facebooku Lekarz Tomasz Siegiel, kierownik Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. Poinformował, że w jego placówce brakuje już miejsc dla chorych z COVID-19.

- Jestem kierownikiem Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w szpitalu warszawskim. Ten tekst napisałem do swojego zespołu 9.10 i teraz udostępniam go publicznie z drobnymi zmianami. W całym kraju nie ma już dawno miejsc dla chorych z COVID-19.... - napisał.

Zdaniem eksperta, każdy, kto pracuje w szpitalu, lub ma zakażonego, hospitalizowanego bliskiego i próbuje go przenieść do szpitala zakaźnego, zdaje sobie sprawę z prawdziwości jego słów.

- Podawane statystyki są fikcją... Liczba respiratorów nie ma znaczenia, liczy się liczba stanowisk intensywnej terapii i personelu, zdolnych do leczenia najciężej chorych. Stanowiska intensywnej terapii się skończyły. Tydzień temu na miejsce respiratorowe w szpitalu MSW była kolejka 12 chorych z COVID! - wspomina.

Sięgiel dostał polecenie, aby zwolnić 38 miejsc. Kierownik oddziału nie ma jednak pojęcia, w jaki sposób miałby to zrobić.

Dzisiaj grzeje: 1.Które choroby współistniejące są najgroźniejsze przy COVID-19? Osoby, które na nie cierpią powinny uważać szczególnieo
2.Na orbicie Ziemi o mało nie doszło do kosmicznej katastrofy. Naukowcy alarmują
3.Pilny apel Ministra Zdrowia do wszystkich Polaków. "Jestem przerażony"

Nie żyje kierowca karetki z Garwolina. Żaden szpital nie chciał go do siebie przyjąćNie żyje kierowca karetki z Garwolina. Żaden szpital nie chciał go do siebie przyjąćCzytaj dalej

- Gdzie nam ewakuować chorych, którzy w tej chwili zajmują te miejsca? Gdzie ich przenieść? Minister nie powiedział, nie mógł, bo miejsc nigdzie już nie ma. Który szpital przejmie rejon ostatniego oddziału wewnętrznego dla chorych niezakażonych z południowej Warszawy? Nie napisał, bo nikt nie jest w stanie przejąć czegokolwiek, skoro sam jest totalnie obciążony - stwierdził ze smutkiem.

Pojawiły się pierwsze wytyczne na Boże Narodzenie. Jak będą wyglądały święta w czasach pandemii?Pojawiły się pierwsze wytyczne na Boże Narodzenie. Jak będą wyglądały święta w czasach pandemii?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda Gdańska. Nikt się nie spodziewał. Mieszkańcy Trójmiasta pogrążeni w żałobie. Turyści i fani już szykują się na pogrzeb
  2. Godziny otwarcia wszędzie będą dłuższe? Nowe restrykcje zmuszają do podejmowania konkretnych kroków
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. Lekarze namawiali parę na aborcję. Wiemy jak dziś rozwija się dziecko, które przyszło na świat bez mózgu

Następny artykuł