koronawirus w polsce: statystyki
własne
Autor Klaudia Gaicka - 18 Listopada 2020

Ministerstwo Zdrowia przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekord

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o przytłaczających danych dotyczących pandemii koronawirusa w Polsce. Okazuje się, że rekord, który padł, jest z najbardziej niechlubnych rekordów. Mowa o dobowej liczbie zgonów.

Chociaż pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce zdaje się odrobinę uspokajać, jest to prawdopodobnie tylko zasługa wprowadzonych kilka dni temu obostrzeń. Okazuje się bowiem, że liczba zgonów, która jest efektem liczby zakażonych sprzed dwóch tygodni, jest wyjątkowo wysoka.

Niestety, lecz Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowym niechlubnym rekordzie dotyczącym ofiar koronawirusa w Polsce. Liczba osób, które zmarły w ciągu ostatniej doby, to aż 603 osoby.

Zacznie się już dziś o 18. Tłumy wyjdą na ulice, aby zaprotestować, o co chodzi?Zacznie się już dziś o 18. Tłumy wyjdą na ulice, aby zaprotestować, o co chodzi?Czytaj dalej

Ogromna ilość zgonów z powodu koronawirusa w Polsce

Warto podkreślić, że spora liczba osób miała choroby współistniejące, jednak zdecydowanie nie wszyscy. Z powodu COVID-19 zmarło 112 osób, natomiast z powodu współistnienia koronawirusa SARS-CoV-2 z innymi schorzeniami zmarło 491 osób.

Nie brakuje także nowych zakażeń. Co więcej, jest ich więcej niż wczoraj. Na czele, jeżeli chodzi o te statystyki, jest województwo mazowieckie. Aż o ponad tysiąc osób przegania ono następne w kolejce województwo, czyli śląskie.

- Mamy 19 883 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3340), śląskiego (2214), dolnośląskiego (2091), małopolskiego (1608), pomorskiego (1313), wielkopolskiego (1174), łódzkiego (1154), zachodniopomorskiego (1146), świętokrzyskiego (870), opolskiego (861), kujawsko-pomorskiego (854), warmińsko-mazurskiego (788), podkarpackiego (777), lubelskiego (627), lubuskiego (586), podlaskiego (480) - napisało Ministerstwo Zdrowia w najnowszym komunikacie.

Łącznie, od początku pandemii koronawirusa, w Polsce odnotowano 772 tys. 823 przypadków zakażenia. Z powodu COVID-19 zmarło już 11 tys. 451 pacjentów.

Resort poinformował także o ilości testów, które zostały wykonane. Z ich statystyk wynika, że od początku zagrożenia epidemicznego przebadano już 5 mln 744 tys. 228 próbek. Należały one do 5 mln 535 tys. 846 osób.

Dzisiaj grzeje: 1.Ujawniono najczęściej występujący objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonych
2.TVN ostrzega Polaków, w wielu miejscach już się zaczęło. Do 17 lepiej zostać w domach
3.Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?

Całkowita zmiana systemu testów na koronawirusa w Polsce? Zaskakujące zalecenia Polskiej Akademii NaukCałkowita zmiana systemu testów na koronawirusa w Polsce? Zaskakujące zalecenia Polskiej Akademii NaukCzytaj dalej

Jak podaje portal Onet.pl, możliwość skierowania na badania od początku mają także lekarze rodzinny. Od początku września wystawili łącznie 1 mln 72 tys. 960 skierowań na badanie w kierunku obecności SARS-CoV-2.

Światełkiem w tunelu są dwie odkryte szczepionki na koronawirusa. Jedna z nich, wynaleziona jako pierwsza, należy do firmy Pfizer, a druga do firmy Moderna. Premier zapowiedział, że wkrótce możemy spodziewać się jej dystrybucji w kraju.

Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy myśleli, że nie żyje. Wyciekło jednak zdjęcie, które zmieniło wszystko. Księżniczka Tajlandii ma smutną historię
  2. Koszmarna wiadomość o cenach prądu. Portfele Polaków bardzo zagrożone
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport o zakażeniach. Najgorsza sytuacja w trzech województwach
  4. Porównano obie szczepionki na koronawirusa. Mają wykazywać wysoką skuteczność
  5. Do sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzę
  6. Tak żyje Świerzyński. Własna stadnina, dorożki na każdą okazję i wielki jacht. Wypożyczenie bryczki do ślubu kosztuje krocie
  7. W Pepco same hity, do sklepów ruszą tłumy. Ceny zachęcają jak nigdy, za niewielkie pieniądze uszczęśliwisz każde dziecko

Następny artykuł