Zatrważająca relacja ratownika pogotowia. Do pacjentki dotarli 6 godzin po wezwaniu, konsekwencje były opłakane

koronawirus w Polsce: wywiad z ratownikiem
unsplash camilo jimenez
Autor Klaudia Gaicka18.11.2020

Pandemia koronawirusa w Polsce coraz bardziej odbija się na służbie zdrowia. Anonimowy ratownik medyczny wyjawił, jak dramatycznie wygląda sytuacja. Dotyczy to nie tylko pacjentów z COVID-19, ale także wszystkich innych.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 wciąż bardzo mocno obciąża służbę zdrowia. Pomimo tego, że krzywa zachorowań zaczęła się lekko wypłaszczać, wciąż mamy do czynienia z dobową liczbą nowych zakażeń większą, niż ozdrowieńców.

Koronawirus niesie za sobą wiele różnych następstw, nie tylko dla osób, które zostały zarażone. Cierpi także gospodarka oraz inni chorzy, którzy godzinami oczekują pod szpitalami w karetkach.

4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama chorobaCzytaj dalej

Sytuacja pacjentów w Polsce jest opłakana, nie tylko tych z koronawirusem

Portal Onet.pl przedstawił wstrząsający wywiad z jednym z ratowników medycznych z Wrocławia. Wyjawił on prawdę o przerażających realiach, które sprawiają, że służba zdrowia nie ma, jak działać.

Ratownik wyjawił, że praktycznie każdego dnia dochodzi do sytuacji, że pod szpitalami oczekują karetki. Odkąd notujemy wzrosty koronawirusa w Polsce, jest to codzienność (choć zdarzają się oczywiście wyjątki). Ratownik udzielający wywiadu najdłużej czekał w takiej szpitalnej kolejce pięć i pół godziny, ale są i tacy, którzy czekali prawie 10 godzin.

- To efekt koronawirusa. Mamy znacznie więcej zgłoszeń. Wcześniej żadna inna choroba nie powodowała tak silnego wymogu hospitalizowania pacjentów. Wielu z nich po prostu wymaga monitorowania szpitalnego, chociażby podania tlenoterapii, czego nie można im zapewnić w domu. - wyjaśnił dla Onet.

Nierzadko nawet pacjenci bez chorób współistniejących mają duszności i zaniżoną saturację, jeżeli nie trafialiby do szpitala, udusiliby się. Co więcej, w szpitalach brakuje personelu. Niektórzy z medyków pracują po 450-500 godzin w miesiącu.

Oprócz pacjentów covidowych nie brak także osób z udarami, zawałami, czy tych ulegających wypadkom.

Ujawniono najczęściej występujący objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonychUjawniono najczęściej występujący objaw Covid-19. Ma go nawet 86% zakażonychCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1.Naukowcy odkryli dlaczego jedni umierają na COVID-19, a inni nie. Opublikowano przełomowe badania
2.Przyjaciel Świerzyńskiego przerwał ciszę. Ujawnił całą prawdę, którą wszyscy mieli przemilczeć
3.Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

- Każdego pacjenta, czy to z covidem, czy bez chcielibyśmy zdać jak najszybciej, ale tak naprawdę nie jest to zależne od nas. Szpitale są przeładowane, pacjenci są upychani, gdzie tylko się da, ale budynki nie są przecież z gumy. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie u nas do sytuacji, że jak wezwanie będzie dotyczyło koronawirusa albo chociaż podejrzenia koronawirusa to dyspozytor nawet nie wyśle karetki. Tylko powie: do widzenia, proszę sobie radzić samemu. Tego się obawiam najbardziej, a taka sytuacja może dotyczyć każdego z nas i naszych bliskich. - mówił.

Obecnie zator dotyczy wszystkich szpitali. Zdaniem ratownik służba zawsze była na skraju wydolności, a teraz zupełnie się załamała.

Odważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzająOdważne słowa Ministra Zdrowia. Nie wszyscy specjaliści się z nimi zgadzająCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcie skandalicznej ceremonii obiegło cały świat. Nie mieści się w głowie. W ich egzotycznej kulturze to norma
  2. Największe kosmiczne zderzenie w historii naszej galaktyki. Odkrycie wprawiło astronomów w osłupienie
  3. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy raport o zakażeniach. Najgorsza sytuacja w trzech województwach
  4. Porównano obie szczepionki na koronawirusa. Mają wykazywać wysoką skuteczność
  5. Do sieci trafiła oferta pracy dla ratownika medycznego. Kwota wywołała prawdziwą burzę
  6. Chcą wprowadzić barbarzyński zakaz w Chinach. Chodzi o spacery z psami, tak źle jeszcze nie było
  7. Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte? Najnowsze wiadomości, dla wielu zamknięcie oznaczałoby bankructwo

Następny artykuł