Koronawirus w Polsce w Krakowie
fot. https://pixabay.com/ DimaLiss
Autor Natalia Niewczas - 19 Sierpnia 2020

Niepokojące doniesienia. Jedno z największych polskich miast może być włączone do żółtej strefy

Koronawirus w Polsce całkowicie zdestabilizował dobrze znaną rzeczywistość. Wymuszone wybuchem pandemii zmiany od marca 2020 roku wzbudzają niepewność setek Polaków. Teraz serca mieszkańców jednego z największych miast w kraju będą szczególnie niespokojne - dawna stolica Polski może zostać włączona do tak zwanej "żółtej strefy".

Koronawirus w Polsce podzielił nie tylko opinię publiczną, ale i cały kraj - dosłownie. Od pewnego czasu władze do opisania stopnia zagrożenia epidemiologicznego panującego w danym regionie posługują się trzystopniową skalą. Przydzielona strefa (czerwona, żółta lub zielona) definiuje również sanitarny rygor. Los byłej stolicy Polski wisi na włosku - być może wkrótce zasili żółte szeregi.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed dzisiejszym wieczorem. Ogromne niebezpieczeństwo dla tysięcy PolakówRządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed dzisiejszym wieczorem. Ogromne niebezpieczeństwo dla tysięcy PolakówCzytaj dalej


Koronawirus w Polsce nie daje odetchnąć

Obecności koronawirusa w Polsce jeszcze kilka miesięcy temu nikt się nie spodziewał. Nawet gdy groźna choroba pustoszyła Chiny, niektórzy żyli nadzieją, że niebezpieczne patogeny być może w ogóle się w naszym kraju nie pojawią. Z biegiem czasu nadzieja zgasła, a Polskę podzielono na trzy opisujące wciąż aktywne zagrożenie strefy - czerwoną, żółtą i zieloną. Niewiele brakuje, by Kraków dołączył do niechlubnego żółtego obszaru.

Jak podaje portal medonet.pl, najnowsze statystyki dotyczące zachorowań na koronawirusa w Krakowie są szczególnie niepokojące. Na 10 tysięcy mieszkańców u ok. 13 z nich testy potwierdzają obecność COVID-19. Dane kwalifikują miasto do wpisania na “żłótą” listę. O dalszych losach Krakowa ma pod koniec bieżącego tygodnia zdecydować Ministerstwo Zdrowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Jej objawy były książkowe. Lekarze nie mogli postawić diagnozy przez ponad dekadę
2. Waloryzacja emerytur 2021. Przyszłoroczne podwyżki mogą być kompletnym rozczarowaniem, będą zmiany?

Aby dany teren został włączony do czerwonej strefy, konieczne jest odnotowanie powyżej 12 nowych zachorowań przypadających na 10 tysięcy jego mieszkańców. Strefą żółtą zostają objęte regiony odnotowujące od 10 do 12 nowych przypadków COVID-19 na 10 tysięcy mieszkańców.

Dołączenie Krakowa do strefy żółtej, oznaczałoby zaostrzenie obowiązujących w mieście obostrzeń. Zmodyfikowany zostałby przede wszystkim limit osób uczestniczących w imprezach masowych - 1 uczestnik na 4 mkw. Organizujący wesele młodzi mogliby zaprosić nie więcej niż 100 gości, a kinowy seans zapełniałby salę tylko w 25%. Bez zmian pozostałoby dotychczasowe funkcjonowanie wszystkich lokali gastronomicznych i handlowych, a także basenów i hoteli.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sanepid właśnie podjął decyzję w sprawie dzieci w szkołach. Będą uczyły się w przyłbicach
  2. Fatalne informacje dla wszystkich Polek i Polaków. Zmiany odczujemy na własnej skórze i w portfelach
  3. Objawy niewydolności serca. Nie wolno ich lekceważyć
  4. 25-latka cierpiała na ból migdałków, lekarze wyciągnęli z jej gardła coś zaskakującego. Miała kłopoty przez zjedzenie popularnego dania
  5. Kobiety w ramach eksperymentu piły codziennie sok pomidorowy przez 2 miesiące. Efekty zaskoczyły nawet naukowców
  6. Wytykali ją palcami, więc schudła 100 kg, by w dniu ślubu swojego eks wyglądać lepiej niż panna młoda

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł