koronawirus w Polsce w kościele
fot. https://unsplash.com/ Denisse Leon
Autor Natalia Niewczas - 19 Września 2020

Koronawirus w kościele. Sanepid poszukuje wiernych, którzy brali udział w ważnej uroczystości

Koronawirus w Polsce znów atakuje w najmniej spodziewanym momencie. Badania laboratoryjne potwierdziły obecność groźnego patogenu w organizmie uczestnika jednej z ważnych uroczystości, która odbyła się w kościele. Zagrożone może być zdrowie nie tylko pozostałych wiernych.

Koronawirus w Polsce nie daje odetchnąć. Do potencjalnej transmisji wirusa, wedle ustaleń sanepidu, mogło dojść podczas pogrzebu polskiego kardynała. Instytucja prosi o pilną interwencję jedną z krakowskich uczelni.

Epidemiolodzy twierdzą, że to już pewne. Kiedy nadejdzie druga fala epidemii koronawirusa?Epidemiolodzy twierdzą, że to już pewne. Kiedy nadejdzie druga fala epidemii koronawirusa?Czytaj dalej

Koronawirus w Polsce wciąż niebezpieczny

Pojawienie się koronawirusa w Polsce od samego początku narzucało wielu instytucjom szczególnie szybkie tempo pracy. Pełne ręce roboty ma między innymi sanepid. Teraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poszukuje uczestników pogrzebu kardynała Mariana Jaworskiego, który zmarł 6 września 2020 roku. O pomoc w ustaleniu tożsamości wiernych sanepid zwrócił się do Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

Na ten moment krakowska uczelnia nie otrzymała jeszcze wysłanego przez sanepid pisma. Zaistniałą sytuację komentuje rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II.

- Władze Uniwersytetu uczestniczyły w uroczystości pogrzebowej kardynała Mariana Jaworskiego, gdyż był to pierwszy rektor naszej uczelni. Wszyscy, jak do tej pory, czują się dobrze, nie wykazują żadnych objawów chorobowych. Zachowujemy wszelkie środki ostrożności w związku z pandemią - informuje Marta Mastyło.

Dzisiaj grzeje: 1. Masowe groby odnalezione w Warszawie. Az 12 pochowanych osób, do kogo należą szczątki?
2.Zakaz handlu skutecznie utrudni ci niedzielne zakupy. Ale mamy listę wyjątków
3.Pamiętacie Marusię z serialu "Czterej pancerni i pies"? Co dziś dzieje się z legendarną Polą Raksą?

Wedle doniesień portalu tvn24.pl pogrzeb kardynała Mariana Jaworskiego odbył się 11 września 2020 roku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jak ustalił sanepid, zakażona koronawirusem osoba to uczestniczący w uroczystości rektor Akademii Ignatianum.

Rektor dotarł na miejsce uroczystości, używając własnego środka transportu; nie brał też udziału w obiedzie. Jak wynika z ustaleń instytucji, z rektorem Akademii Ignatianum mogło mieć kontakt aż pięć powiązanych z uczelnią osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważny apel Agaty Dudy do wszystkich Polaków. Potrzebna każda pomoc, chodzi o wyjątkowe miejsce
  2. Na Marsa polecą wyłącznie kobiety? Powód jest prozaiczny
  3. Kiedy w Polsce będzie dostępna szczepionka na koronawirusa? Minister Zdrowia zapowiada
  4. Rój szerszeni zaatakował rowerzystów z Wrocławia. Kobieta dostała nagłej reakcji alergicznej
  5. Rząd ogłosił nowe zasady w szkołach. Mają chronić uczniów, wielu rodziców jest jednak niezadowolonych
  6. Mięso mielone zmieniło kolor na szary? Specjaliści nie mają wątpliwości, możesz z nim zrobić tylko jedno

Następny artykuł