Wczoraj mówiono, że epidemia zaczyna hamować. Dzisiejsze dane są jednak druzgocące

koronawirus w Polsce statystki
własne
Autor Klaudia Gaicka19.11.2020

Resort zdrowia poinformował o liczbie zakażonych koronawirusem w Polsce. Okazuje się, że pandemia wcale nie wyhamowała, a przynajmniej nie tak, jak wcześniej sądziliśmy. Eksperci mają obawy.

W ostatnich dniach łudziliśmy się, że pandemia koronawirusa w Polsce zaczyna lekko hamować. Dzisiejszy wynik nie pozostawia jednak złudzeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o niepokojących statystykach.

Choroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważaćChoroby, które znacznie zwiększają ryzyko śmierci przy COVID-19. Osoby, które je mają, powinny dziś szczególnie uważaćCzytaj dalej

Ministerstwo udostępniło statystyki dotyczące koronawirusa w Polsce

Mieliśmy nadzieję, że niższe wyniki z ostatnich dni zapowiadają powolny początek końca pandemii. Niestety, jak się dziś okazało, radość była najprawdopodobniej przedwczesna. Padły kolejne niechlubne rekordy.

Jak podaje portal Tvn24.pl, dziś (tj. w czwartek, 19 listopada) Ministerstwo Zdrowia udostępniło przytłaczające statystyki. Mamy do czynienia z najwyższą od kilku dni liczbą zakażeń.

Najwięcej COVID-19, o których mówił dzisiejszy raport, zdiagnozowano w województwie śląskim, odnotowano tam aż 4377 infekcji. To ponad 1300 zakażeń więcej niż w kolejnym regionie.

Reszta z 23 975 zakażeń pochodzi z województw: mazowieckiego (3041), wielkopolskiego (2153), dolnośląskiego (1808), małopolskiego (1670), pomorskiego (1499), łódzkiego (1288), zachodniopomorskiego (1185), lubelskiego (1108), podkarpackiego (1096), warmińsko-mazurskiego (1025), świętokrzyskiego (945), kujawsko-pomorskiego (940), opolskiego (682), lubuskiego (641), podlaskiego (517).

Resort poinformował także o liczbie ofiar śmiertelnych pandemii koronawirusa w Polsce. W ciągu omawianej doby zmarło aż 637 pacjentów, z czego 124 nie miało żadnych chorób współistniejących. 513 osób, które zmarło, oprócz koronawirusa cierpiało także z powodu innych przypadłości.

Warto dodać, że prawie połowa przeprowadzonych testów okazała się pozytywna, ponieważ w ciągu ów doby otrzymano ponad 58 tys. wyników. To bardzo dużo zważywszy na to, że testuje się przede wszystkim osoby z silnymi i jednoznacznymi objawami. A przypomnijmy, że blisko 80 proc. osób przechodzi zakażenie bezobjawowo lub skąpoobjawowo.

Dzisiaj grzeje: 1.Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje legendarny muzyk, hitów jego zespołu słuchali chyba wszyscy
2.Wiśniewski nie wytrzymał, zrównał z ziemią Świerzyńskiego. Wszystko poszło na żywo w Polsacie
3.Ministerstwo Zdrowie przekazało wstrząsającą wiadomość. Najnowsza liczba zgonów wbija w fotel, absolutny rekord

Jak znacząco zmniejszyć ryzyko udaru? 7 złotych rad, które mogą uratować nam życieJak znacząco zmniejszyć ryzyko udaru? 7 złotych rad, które mogą uratować nam życieCzytaj dalej

Nie zabrakło także statystyk dotyczących tego, jak funkcjonują polskie szpitale. 37 348 łóżek jest przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem, z tego 22 536 jest zajętych. Oprócz tego mamy łącznie 2 888 respiratorów dla pacjentów z COVID-19, z tego 2 080 respiratorów jest wykorzystywanych.

434 034 pacjentów objętych jest kwarantanną, 24 717 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym, a 361 886 osobom udało się wygrać walkę z chorobą.

Pojawił się nowy szczep koronawirusa. Jest bardzo niebezpieczny, czy może dotrzeć do Polski?Pojawił się nowy szczep koronawirusa. Jest bardzo niebezpieczny, czy może dotrzeć do Polski?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plaży
  2. Żona Alberta Einsteina przeżywała koszmar. Mało kto wie, jak traktował ją znany noblista
  3. Uwaga TVN: Dramatyczne nagranie ze szpitala w Poznaniu. Pacjent ujawnił drastyczne sceny
  4. 4-latek stracił oboje rodziców. Zabrała ich ta sama choroba
  5. Pielęgniarka wyznała porażającą prawdę. Jakie były ostatnie słowa zarażonych osób, które nie wierzyły w epidemię?
  6. Co oznacza żółta wstążka u psa? Uczestnik Milionerów odpadł na pytaniu za 5 tysięcy złotych
  7. Podejrzewała, że mąż ją zdradza, zamontowała ukrytą kamerę. Na widok nagrania zdębiała w sekundę

Następny artykuł