Druga fala epidemii
fot. https://pixabay.com/ OrnaW
Autor Natalia Niewczas - 23 Lipca 2020

Specjaliści nie mają wątpliwości, że koronawirus znowu uderzy. Podali datę

Koronawirus w Polsce rozwinął się dynamicznie. W związku z tym władze podjęły decyzje o zamknięciu granic kraju i wprowadzeniu koniecznych w zahamowaniu pandemii obostrzeń. Teraz gdy nakazy są stopniowo luzowane przez rząd, można odnieść wrażenie powolnego powrotu do normalności. Niestety, jak zapowiadają specjaliści, koronawirus nie zamierza zwalniać tempa.

Koronawirus w Polsce zmusił wielu z nas do całkowitej modyfikacji dotychczasowego trybu życia. Choć wielu z nas ma związanych z pandemią ograniczeń serdecznie dosyć, nie warto zbytnio przyzwyczajać się do stopniowo luzowanych przez władze obostrzeń. Specjaliści przewidują kolejny atak koronawirusa.

Objawy niedoboru magnezu w organizmie. Lepiej ich nie lekceważyćObjawy niedoboru magnezu w organizmie. Lepiej ich nie lekceważyćCzytaj dalej


Koronawirus w Polsce nadal stanowi poważne zagrożenie


Eksperci monitorujący sytuację związaną z koronawirusem w Polsce nie pozostawiają złudzeń - pandemia znów da się nam we znaki i to już niedługo. Jak podaje portal wiadomości.wp.pl, druga fala epidemii dosięgnie nas wraz z nadejściem jesieni.


Mimo że nowych przypadków zakażenia koronawirusem wciąż przybywa, obostrzenia są luzowane przez rząd, a ogólna panika spowodowana wybuchem pandemii zdaje się przycichać. Specjaliści jednak ostrzegają - zastój pandemii jest chwilowy i złudny. Przewidują, że koronawirus wróci do kraju wraz z drugą falą zakażeń.


Z przeprowadzonych przez firmę ExMetrix badań wynika, że w najbliższych tygodniach będziemy mieli do czynienia z ustabilizowaniem sytuacji epidemiologicznej. Jak wyjaśnia główny analityk firmy Ryszard Łukoś, druga fala epidemii może zacząć się już we wrześniu, kiedy uczniowie zaczną wracać do szkół. Druga fala będzie miała bezpośredni związek także z rozpoczynającym się sezonem grypowym.

Dzisiaj grzeje: 1. Zła informacja dla posiadaczy umów o pracę. Zapowiedź DGP budzi niepokój
2. W listopadzie mogłeś jeszcze kupić za 15 zł. Dziś go sprzedają z 67-krotnym przebiciem
3. Lidl rusza z wielką akcją, kupisz aż 8 w cenie 4. Ale tylko w jeden dzień, lepiej się pospieszyć


W obliczu przekazywanych przez firmę niepokojących informacji pocieszenie może stanowić fakt, że wedle przewidywań ExMetrix druga fala zachorowań nie będzie znacząco gorsza od tej, z którą już mieliśmy w Polsce do czynienia. Jak przewiduje analityk, druga fala nie tylko zbiegnie się w czasie z nowym sezonem grypowym, ale i znacznie przycichnie wraz z jego ustaniem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Ogromna kompromitacja, musieli interweniować zwykli ludzie. Policjant aż stracił pracę. Mężczyzna będzie miał bardzo duże kłopoty
  3. Pani Beata rozpoczęła nowe życie dzięki ekipie "Nasz nowy dom". Doszło do dramatu, ktoś podpalił cały jej dobytek;
  4. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  5. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  6. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  7. Urodziło im się siwe dziecko. Myśleli, że jest chore. Okazało się wyjątkowe

Następny artykuł