Koronawirus w Polsce najnowszy raport
Autor Natalia Niewczas - 22 Lipca 2020

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Nie jest dobrze

Koronawirus w Polsce zaczął rozprzestrzeniać się bardzo szybko już w marcu 2020 roku. To wtedy media doniosły o tak zwanym “pacjencie zero”, czyli pierwszej zarażonej COVID-19 osobie w kraju. Od tamtego czasu Ministerstwo Zdrowia publikuje regularnie komunikaty z najnowszymi statystykami uwzględniającymi ilość nowych zakażeń, wyzdrowień, a także spowodowanych koronawirusem zgonów.

Koronawirus w Polsce doprowadził do szybko szerzącej się paniki i wprowadzenia przez rząd obostrzeń. Nakazy te są stopniowo znoszone i łagodzone. Jak pokazuje najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia, walki z COVID-19 nie możemy jeszcze uznać za wygraną.

Sceny jak z horroru na polskiej porodówce. Nie mieści się w głowieSceny jak z horroru na polskiej porodówce. Nie mieści się w głowieCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce pozostaje w natarciu

Koronawirus w Polsce nadal stanowi realne zagrożenie dla mieszkańców kraju. Choć obostrzenia są modyfikowane i luzowane przez władze, statystyki opublikowane na Twitterze przez Ministerstwo Zdrowia wciąż nakłaniają do zachowania szczególnej ostrożności w obliczu zaistniałej sytuacji epidemiologicznej.

Jak podaje portal onet.pl, Ministerstwo Zdrowia odnotowało aż 380 nowych przypadków zakażenia COVID-19. Liczba nowych chorych niestety utrzymuje się na podobnym poziomie od początku trwania pandemii w Polsce, oscylując w okolicach 300 przypadków dziennie. W Polsce na koronawirusa zachorowało łącznie już ponad 40 tysięcy osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo

2. ZUS obciążony wydatkami na pandemię, trzynastki będą wypłacane? Prezes zabrała głos, nie pozostawiła wątpliwości

3. Uwielbiany na całym świecie produkt może zniknąć ze sklepowych półek. Przez brak jednego składnika

Najwięcej chorych na koronawirusa wciąż przybywa z województwa śląskiego - z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że właśnie stamtąd pochodzi aż 113 nowych przypadków. Tuż za województwem śląskim na podium niechlubnej listy plasują się województwa małopolskie (50 nowych przypadków) i mazowieckie (46 nowych przypadków).

Na szczęście rosną także statystyki dotyczące tak zwanych “ozdrowieńców”. Osób wyleczonych z COVID-19 jest w Polsce już ponad 30 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spojrzeli na rów i się zatrzymali. Nie zauważył zagrożenia, nie żyje. Tragedia
  2. Wcześnie wpadła w nałóg, nie słuchała się rodziców. Stryj nie chciał, aby Marta Kaczyńska zdradzała tajemnice
  3. Maseczki mogą zniknąć z przestrzeni publicznej? Ważne słowa Ministra Zdrowia
  4. Chcą znaleźć w Polsce azyl. Uciekli wraz z chorym na autyzm synem
  5. Rząd luzuje kolejne obostrzenia dotyczące epidemii. Profesor Simon ostrzega
  6. Gwiazdor disco polo przeżył straszny wypadek. Jak sobie radzi pół roku później?

Następny artykuł