Już niedługo galerie będą znowu otwarte. Mocny komentarz specjalisty

koronawirus w Polsce komentarz
unsplash.com/Heidi Fin
Autor Natalia Niewczas22.11.2020

W ocenie rządu sytuacja związana z koronawirusem w Polsce pozwala na wznowienie działalności galerii handlowych. Polski lekarz Bartosz Fiałek nie szczędzi w tym przypadku słów krytyki. Zdaniem medyka działania te nie będą służyły zdrowiu Polek i Polaków, a jedynie mogą wpłynąć na wzrost liczby zakażeń.

Polski lekarz Bartosz Fiałek wypowiedział się na temat sytuacji związanej z koronawirusem w Polsce. Udzielił obszernego wywiadu, który został opublikowany na łamach portalu medonet.pl. Choć część decyzji rządu (zwłaszcza wprowadzenie niektórych restrykcji, np. zamknięcia szkół) medyk ocenia jako słuszne, jego zdaniem odmrożenie handlu to zły ruch.

Przyczyny i objawy niedoczynności tarczycy. Profilaktyka i leczeniePrzyczyny i objawy niedoczynności tarczycy. Profilaktyka i leczenieCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Galerie wkrótce znów otwarte, czy dojdzie do ponownego wzrostu liczby zakażeń?

Od marca 2020 koronawirus w Polsce dezorganizuje codzienność Polek i Polaków. Teraz, zdaniem Bartosza Fiałka, może znów zagrozić zdrowiu obywateli w szczególny sposób, z czym ma związek decyzja o odmrożeniu handlu, o której wspomniał premier Mateusz Morawiecki.

Grudzień to najgorętszy handlowy okres. Trudno powiedzieć, czy szalejąca wciąż epidemia koronawirusa w Polsce w naturalny sposób wpłynie na zmniejszenie ilości kupujących. Jak podaje portal medonet.pl, w potencjalnym tłumie konsumentów lekarz Bartosz Fiałek widzi niemałe niebezpieczeństwo.

Medyk doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że z punktu widzenia gospodarczego odmrożenie handlu to roztropna decyzja. Jak podkreśla, nie można tego samego jednak powiedzieć w kwestii bezpieczeństwa zdrowia obywateli.

- (...) obecnie znajdujemy się w sytuacji nadzwyczajnej (...), dlatego nie możemy opierać się na logice, która kieruje nami podczas czasów pokoju. Tym bardziej, że z badań brytyjskich i amerykańskich wynika, iż duże sklepy mają znaczny udział w transmisji nowego koronawirusa. (...) Otwieranie galerii, z punktu widzenia bezpieczeństwa zdrowotnego Polek i Polaków, jest kompletnie niezrozumiałe. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sytuacja epidemiologiczna się z tego powodu pogorszy - mówi lekarz w rozmowie z portalem medonet.pl.


Jednocześnie w obliczu zagrożenia związanego z koronawirusem w Polsce zachęca się Polaków do spędzenia Bożego Narodzenia w wąskim gronie najbliższych. Ten apel lekarz Bartosz Fiałek popiera w stu procentach. Medyk zwraca jednak uwagę na pewną niespójność.

- To dobra decyzja, ale kompletnie niespójna z innymi działaniami. Z jednej strony otwierają sklepy, do których ludzie tłumnie ruszą i będą się wzajemnie zarażać, po czym zakazują świąt z rodziną - zauważa medyk.

Dzisiaj grzeje: 1.Pojawiają się, gdy spożywamy zbyt wiele cukru. Objawy, których lekceważenie może skończyć się bardzo źle
2.Minister ujawnił wielkie zmiany dla Polaków po 40. roku życia. Zacznie się już w styczniu
3.Nietypowy objaw raka piersi. Wystarczy przyjrzeć się swoim dłoniom

Nowe ogniska koronawirusa. Jednym z nich jest dom dzieckaNowe ogniska koronawirusa. Jednym z nich jest dom dzieckaCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce nie schodzi ze sceny. W niedzielę 22 listopada Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 856 nowych zakażeniach niebezpiecznym patogenem. Jednocześnie w ciągu tej samej doby zmarło 330 zakażonych wirusem SARS-CoV-2 pacjentów.

W Polsce stale rośnie również liczba ozdrowieńców. Za wyleczonych uznaje się ponad 432 tys. pacjentów.

Tragiczna wiadomość wstrząsnęła wieloma osobami. Nie żyje 9-latka zarażona koronawirusemTragiczna wiadomość wstrząsnęła wieloma osobami. Nie żyje 9-latka zarażona koronawirusemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Martyna Wojciechowska znów zaskoczyła. Chodzi o ważny temat. Podróżniczka pokazała wszystko na wizji w TVN
  2. Mężczyzna blokował karty w bankomatach, a następnie kradł pieniądze. Mieszkańcy polskiego miasta zagrożeni
  3. Rodzina zmarłego z powodu koronawirusa ujawnia opłaty. "Przerażające, jak na tragedii można się wzbogacić"
  4. Gdy zbliża się zawał, organizm wysyła nam sygnały alarmowe. Każdy powinien je znać, gdyż mogą uratować życie
  5. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  6. Wczoraj nie pokazał klasy, choć uprawia sport dla dżentelmenów. Marcin Najman i jego piękne hobby ze zwierzakami
  7. Jej mąż zginął. Kiedy przejrzała pliki w jego laptopie zamarła, znalazła porażającą wiadomość

a

Następny artykuł