koronawirus w Polsce
unsplash.com/aguler
Autor Natalia Niewczas - 23 Września 2020

Szef GIS ostrzega przed nadciągającym wzrostem zachorowań. Padła nawet konkretna data, kiedy możemy się go spodziewać

Koronawirus w Polsce nie przestaje zagrażać życiu obywateli. Obawy dotyczące epidemii wiążą się w szczególny sposób z nadchodzącym okresem jesienno-zimowym i spodziewaną przez ekspertów drugą falą zachorowań na COVID-19. Sytuacja może być poważna - potwierdzają to ostatnie słowa szefa GIS.

Koronawirus w Polsce wciąż nie schodzi z ust przedstawicieli władz, podobnie jak i naukowych ekspertów. W sprawie dalszych, prawdopodobnych losów epidemii w naszym kraju zabrał głos także szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jarosław Pinkas przewiduje, że już za parę tygodni Polska zmierzy się z nagłym wzrostem zachorowań na COVID-19.

Minister Zdrowia ujawnił, kiedy do Polski trafi szczepionka. Zdradził nawet, ile będziemy musieli za nią zapłacićMinister Zdrowia ujawnił, kiedy do Polski trafi szczepionka. Zdradził nawet, ile będziemy musieli za nią zapłacićCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce nie odpuszcza

Od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce z zakażeniem zmierzyło się łącznie ponad 80 tysięcy pacjentów. Obecnie daje się zaobserwować widoczny wzrost dziennych przypadków zachorowania na COVID-19. Zdaniem szefa GIS, taka tendencja utrzyma się jeszcze przez najbliższy miesiąc.

- Spodziewamy się wzrostów w ciągu najbliższego miesiąca. Około 15 października będziemy mieli jeszcze więcej, które planowaliśmy, o ile można powiedzieć planowaliśmy, spodziewaliśmy się tego. Dzieci wróciły do szkoły - wyjaśniał Jarosław Pinkas.


Szef GIS zwracał również uwagę na to, że przyrost zachorowań nie przekłada się na stosunkowo niską liczbę zajętych w kraju respiratorów. Jednocześnie Jarosław Pinkas apelował, by zagrożenie związane z zakażeniem nie utrudniało Polakom dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej.

Dzisiaj grzeje: 1. Charakterystyczny znak na uchu pojawia się przed zawałem. Gdy go zauważymy, nie ma czasu do stracenia
2.Nad branżą farmaceutyczną zbierają się ciemne chmury. Ale konsekwencje odczują głównie pacjenci
3.Zamach na Donalda Trumpa. Ktoś wysłał do niego przesyłkę ze śmiertelnie niebezpieczną zawartością

We wtorek 22 września za pomocą mediów społecznościowych Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 711 przypadkach zakażenia koronawirusem. Tego samego dnia resort potwierdził śmierć kolejnych 18 chorych na COVID-19 pacjentów.

Niechlubny rekord dobowej liczby nowych zakażeń padł dnia 19 września. Ministerstwo Zdrowia doniosło wówczas o 1002 potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi przypadków COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dantejskie sceny w Krakowie. Mieszkańcy są przerażeni
  2. Zagadkowe światła wokół komety. Naukowcy odkryli niesamowitą tajemnicę
  3. Specjaliści ostrzegają i uspokajają. Pandemia w dobie sezonu grypowego
  4. 17-letnia mama wiedziała, że umiera. Zostawiła dla swojego dziecka wzruszającą wiadomość
  5. Nowa epidemia w Chinach. Choroba wydostała się z fabryki farmaceutycznej
  6. Robert Makłowicz nie może wybaczyć Polakom sposobu przyrządzania kotletów schabowych, okazuje się, że masowo popełniają żenujący błąd

Następny artykuł