koronawirus w polsce: nowe obostrzenia
.
Autor Klaudia Gaicka - 25 Września 2020

Zapadła ważna decyzja Ministerstwa Zdrowia. Nowe obostrzenia już od przyszłego tygodnia

Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Sytuacja jest coraz bardziej niebezpieczna. Resort zdrowia poinformowało dziś o 1587 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażeń. Rządzący podejmują kolejne działania w celu ograniczenia pandemii. Już niedługo kolejne obostrzenia mają wejść w życie. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz tłumaczy.

Koronawirus w Polsce coraz bardziej się rozprzestrzenia. Resort zdrowia poinformowało dziś o 1587 nowych, potwierdzonych przypadkach COVID-19 i śmierci 23 chorych osób. Do tej pory w naszym kraju koronawirusem SARS-CoV-2 zaraziło się 84 396 osób, z czego 66 740 wyzdrowiało, 15 364 wciąż walczy z chorobą, a 2 392 niestety nie przeżyło infekcji.

Raport nie pozostawia żadnych złudzeń. Fatalna sytuacja starszych pacjentów podczas epidemiiRaport nie pozostawia żadnych złudzeń. Fatalna sytuacja starszych pacjentów podczas epidemiiCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Nowe obostrzenia w strefach

Koronawirus w Polsce zmusza rządzących do kolejnych działań. Już niedługo kolejne obostrzenia mają wejść w życie. Jak podaje portal Tvn24.pl, rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował o planach zaostrzeniach obostrzeń dotyczących stref żółtych i czerwonych.

- To, co państwo wszyscy obserwujecie na co dzień - mamy korki na ulicach, ludzi w tramwajach, w autobusach, mamy powrót do pracy bezpośredniej z pracy zdalnej. Tych kontaktów, interakcji na co dzień jest dużo więcej niż na wiosnę i w lecie, kiedy oczywiście byliśmy na wypoczynku letnim i spotykaliśmy się nad morzem, nad jeziorami, ale nie spotykaliśmy się na ulicach miast, w pracy. Dzisiaj tych interakcji jest dużo więcej - wyjaśnił.

Zdaniem resortu obecnie ogniska są bardzo rozproszone, nie dominuje żaden z nich. Rzecznik zapowiedział, że już niedługo ujawnione zostaną plany dotyczące nowych obostrzeń obowiązujących w strefie żółtej i czerwonej.

- Najprawdopodobniej nowe obostrzenia w strefach czerwonych i żółtych pojawią się w niedługim czasie. Będą to obostrzenia dotyczące możliwości spotkań międzyludzkich, kontaktów. [...] Na pewno takie dodatkowe obostrzenia będą następować w kolejnych tygodniach - zapowiedział.

Dokładniejsze informacje mamy uzyskać dopiero w przyszłym tygodniu. Dziś odbyło się również spotkanie szefa resortu Adama Niedzielskiego z zespołem do spraw opiniowania zmian w zakresie ochrony zdrowia w kraju.

- Między innymi dyskutowana jest realizacja bieżącej strategii walki z koronawirusem. Trwają teraz dosyć gorące, bo z nich wychodzę, narady ze specjalistami, w jakim zakresie jeszcze bardziej wprowadzić zalecenia, które mogłyby nas chronić przed zakażeniami oraz pomóc lekarzom w obsłudze pacjentów - powiedział Andrusiewicz.

Dzisiaj grzeje: 1. Poważny wypadek aktora z "Na Wspólnej". Jest w szpitalu, konieczna będzie skomplikowana operacja
2.Kaloryfery nie będą tylko grzać? Grzejniki Polaków będą inaczej działać
3.Nawet 90% przyczyn raka żołądka dotyczy stylu życia. Czego unikać, aby uchronić się przed tą straszną chorobą?

Przypominamy, obecnie w strefie czerwonej znajdują się następujące powiaty: głubczycki (Opolskie), kartuski (Pomorskie). W strefie żółtej natomiast jest aż 19 powiatów: myślenicki (Małopolskie), gostyński (Wielkopolskie), aleksandrowski (Kujawsko-Pomorskie), brzeski (Opolskie), bytowski (Pomorskie), milicki (Dolnośląskie), nowotarski (Małopolskie), suski (Małopolskie), trzebnicki (Dolnośląskie), otwocki (Mazowieckie), kłobucki (Śląskie), Sopot (Pomorskie), działdowski (Warmińsko-Mazurskie), nidzicki (Warmińsko-Mazurskie), piotrkowski (Łódzkie), tatrzański (Małopolskie), limanowski (Małopolskie), międzychodzki (Wielkopolskie), przasnyski (Mazowieckie).

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo potwierdziło, od środy się zacznie. Chodzi o zakaz lotów
  2. NASA zdradziła szczegóły legendarnej misji. Na naszych oczach tworzy się historia
  3. Ministerstwo Zdrowia przekazało zatrważającą wiadomość. Padł nowy rekord zakażeń, jest komentarz rzecznika resortu
  4. Zniesienie celibatu dla księży. Jesteście za?
  5. Jak w Polsce leczy się COVID-19? Lekarz klinicysta wyznał całą prawdę
  6. Jedna z najpopularniejszych polskich surówek. Polacy kochają ją za uniwersalność i prostotę wykonania

<>

Następny artykuł