koronawirus w Polsce a ilość zakażeń
unsplash.com/JC Gellidon
Autor Natalia Niewczas - 27 Września 2020

Osób zarażonych w Polsce może być nawet milion? Niepokojące słowa eksperta

Koronawirus w Polsce zaczyna wymykać się spod kontroli. W ostatnich dniach epidemia wyraźnie nabrała tempa, co potwierdzają niepokojące statystyki. Zaistniałą sytuację komentuje jeden z polskich ekspertów.

Koronawirus w Polsce może wymykać się ramom oficjalnych statystyk. Podobnego zdania jest między innymi doktor Marek Posobkiewicz. Ekspert podejrzewa, że rzeczywista liczba zakażeń koronawirusem w naszym kraju jest znacznie wyższa niż ta, którą uwzględniają zgromadzone dotychczas dane.

Eksperci ostrzegają przed twindemią. Co nam może grozić w nadchodzących miesiącach?Eksperci ostrzegają przed twindemią. Co nam może grozić w nadchodzących miesiącach?Czytaj dalej

Koronawirus w Polsce to nieustanne źródło niepokoju

Od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce (wedle oficjalnych statystyk był to marzec 2020 roku) narastają społeczne wątpliwości. Jedna z nich dotyczy samej ilości zakażeń. Lekarz Marek Posobkiewicz jest zdania, że w naszym kraju nawet milion pacjentów mógł borykać się z chorobą COVID-19.

- Oceniam, że na chwilę obecną zakażeń na terenie naszego kraju nie jest kilkadziesiąt tysięcy, jak podają statystyki, ale wielokrotnie więcej - co najmniej kilkaset tysięcy, może nawet zbliżamy się do miliona zakażonych - informował ekspert.

Według doniesień portalu medonet.pl ekspert zakłada jednocześnie, że znaczna część z zakażonych koronawirusem nie zdawała sobie sprawy z istnienia infekcji. Jego zdaniem przyczyną takiego stanu rzeczy jest pokaźna ilość bezobjawowych przypadków zachorowania na COVID-19. Pacjenci, u których nie występują niepokojące symptomy, nie są poddawani tym samym odpowiednim badaniom laboratoryjnym.

Dzisiaj grzeje: 1. Za brak maseczki została potraktowana paralizatorem. Bulwersujące nagranie obiegło internet [video]
2.Tysiące Polaków wciąż ją ma w swoich szufladach. Nie wyrzucaj jej, możesz dostać niezłe pieniądze
3.Violetta Villas zdążyła wyjawić wielką tajemnicę zanim odeszła. Smutne wyznanie sprawia, że łzy same napływają do oczu

Zdaniem specjalisty tak znacząca ilość “utajonych” zachorowań na COVID-19 przekłada się jednocześnie na oficjalne statystki dotyczące zgonów. Doktor Marek Posobkiewicz podejrzewa, że wobec powyższego faktyczna śmiertelność jest odpowiednio niższa.

- Śmiertelność w Polsce jest niższa, niż wynikałoby to ze statystyk. Nie wynosi ok. 4 proc., ale jest znacznie poniżej 1 proc. Oceniam, że jest na poziomie ok. 0,5 proc. - podaje ekspert.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Olbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicę
  2. Dziecko zasnęło z ładowarką. Doszło do tragedii, a można było jej zapobiec
  3. Kobieta zarażona niebezpieczną chorobą tropikalną. Do zakażenia miało dojść w czasie wakacji
  4. Awantura na pokładzie samolotu. Polak został ukarany mandatem za nieprzestrzeganie nakazu
  5. Wczesne objawy białaczki. Bardzo łatwo je przegapić, co może okazać się fatalne w skutkach
  6. Rosół gotujesz pod pokrywką? 1 detal całkowicie zmienia smak

<>

Następny artykuł