Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Powstało nowe ognisko zakażeń
unsplash.com/Martin Sanchez
Autor - 29 Maja 2020

Nowe ognisko epidemii w Polsce. Liczba zainfekowanych wzrasta

Koronawirus w Polsce nadal prowadzi do kolejnych zachorowań. Choć Polacy stosują wszelkie możliwe środki, by zapobiec rozwojowi epidemii, wciąż pojawiają się nowe ogniska zakażeń. Jedno z nich powstało kilka dni temu w Starachowicach w woj. Świętokrzyskim.

Koronawirus w Polsce wciąż powoduje nowe zachorowania. Przypomnijmy, że SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu pojawił się już w 213 krajach. W Polsce pierwszy przypadek koronawirusa potwierdzono 4 marca. W kraju obecnie chorych jest 11 229 osób.

Niestety w Polsce wciąż powstają nowe ogniska koronawirusa. Jednym z ostatnich są zakłady mięsne mieszczące się w Starachowicach w woj. Świętokrzyskim.

Została mamą w wieku 13 lat. Rówieśnicy szydzili z niej i wróżyli ponurą przyszłość, zaskoczyła jednak wszystkichZostała mamą w wieku 13 lat. Rówieśnicy szydzili z niej i wróżyli ponurą przyszłość, zaskoczyła jednak wszystkichCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce nie daje za wygraną. Powstało nowe ognisko zakażeń

Wirus SARS-CoV-2 nadal się rozprzestrzenia. Kolejnym ogniskiem patogenu w Polsce są zakłady mięsne ze Starachowic w woj. Świętokrzyskim. Jak podaje portal o2.pl, liczba zakażonych pracowników wynosi już 47, kolejne sześć osób to pracownicy zatrudnieni przez firmy współpracujące z zakładami.

Do nowych zachorowań na COVID-19 dochodzi w zakładach mięsnych Animex w Starachowicach. Pierwszy przypadek wirusa SARS-CoV-2 odnotowano tam 15 maja. W tę środę zakażonych było już 38 pracowników, a w piątek liczba ta wzrosła do 47. Ponadto koronawirusa wykryto u sześciu osób, zatrudnionych przez firmy współpracujące z przedsiębiorstwem.

Ponad 180 pracowników przebywa obecnie na kwarantannie. Przedstawiciele firmy twierdzą, że powodem szerzenia się choroby COVID-19 może być luzowanie obostrzeń w przez rząd. Jak utrzymują, wewnątrz zakładu nadal obowiązują ścisłe normy sanitarne.

- Sądzimy, że zdiagnozowane zakażenia miały miejsce poza firmą. W samym zakładzie obowiązuje wyjątkowo zaostrzony reżim sanitarny. Problem odzwierciedla sytuację epidemiczną w regionie, gdzie przybywa zakażonych po luzowaniu obostrzeń. Ludzie przestają nosić maseczki, częściej się ze sobą spotykają - mówił w rozmowie z Wirtualną Polską Łukasz Dominiak, rzecznik Animex Foods.

Animex to jeden z największych pracodawców w powiecie starachowickim. Firma zatrudnia 1500 osób. Jej dyrekcja już wcześniej zdecydowała o wysłaniu na urlopy osób z grup ryzyka, tj. pracowników mających powyżej 60 lat, lub ze schorzeniami dróg oddechowych i krążenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Profesor Krzysztof Simon ostrzega. "Absurdem jest mówienie, że mamy już wszystko za sobą"

2. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych

Obecnie wszyscy pacjenci pracujący w zakładach mięsnych Animex, którzy skarżą się na gorsze samopoczucie, kierowani są na testy na obecność koronawirusa SARS-CoV-2.

Przypomnijmy, że w celu zapobiegania kolejnym zakażeniom, zaleca się utrzymanie przynajmniej 2-metrowego dystansu między ludźmi, częste mycie rąk wodą z mydłem, dezynfekowanie dłoni preparatami na bazie alkoholu, a także unikanie osób kaszlących i kichających.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pan Janusz ogłosił ile płaci za zebranie łubianki truskawek. Miesięcznie zarobisz nawet ponad 5 tysięcy złotych
  2. Małgorzata Ostrowska-Królikowska znów przeżywa ciężkie chwile. Chodzi o jej córkę
  3. Gwiazda "Pierwszej miłości" została pogryziona przez psa, którego przygarnęła ze schroniska. Niemal nie straciła oka
  4. 26 latka trafiła do szpitala z kołataniem serca. Przyczyna jej stanu zdrowia wprawiła wszystkich w osłupienie
  5. Pierwsze objawy guza mózgu. Gdy się pojawią, trzeba działać szybko
  6. Spisywanie stanu liczników niektórych ominie. Kilka grup samochodów wyłączone z obowiązku

Następny artykuł