Wkrótce zakaz wychodzenia z domu? Jest komentarz wicepremiera

koronawirus w Polsce: zakaz wychodzenia
unsplash RUSLAN BOGDANOV
Autor Klaudia Gaicka29.10.2020

Z dnia na dzień pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce wzrasta. Ludzie obawiają się tego, że niedługo możemy mieć zakaz wyjścia z domu. Wicepremier Jacek Sasin zabrał głos w tej i innych palących kwestiach.

Z dnia na dzień pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce wzrasta. Wraz z nią zwiększa się także ilość obostrzeń, które nakładane są na Polaków. Okazuje się bowiem, że dotychczasowe formy nie były wystarczające, ponieważ mieliśmy do czynienia ze wzrostem zakażeń.

Europejskie państwo zamyka granice z Polską. Decyzja może utrudnić życie wielu obywatelomEuropejskie państwo zamyka granice z Polską. Decyzja może utrudnić życie wielu obywatelomCzytaj dalej

Koronawirus wciąż rozprzestrzenia się w Polsce. Wicepremier Jacek Sasin odniósł się do palących dla Polaków kwestii

Wielu obywateli zaczęło się obawiać, że wkrótce możemy mieć do czynienia z zakazem wyjść, który obowiązywać już w kilku krajach Europy, między innymi we Francji i w Niemczech. Wspomina o tym Wicepremier Jacek Sasin.

- Kiedy słyszymy o lockdownie w Niemczech, czy we Francji to właściwie tym dodatkowym elementem jest zakaz wychodzenia z domu wszystkich obywateli poza momentami, gdy jest to niezbędne. My nie planujemy tego typu działań, takich dyskusji w sztabach zarządzania kryzysowego na razie nie ma - powiedział na antenie RMF FM wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Wicepremier wyjaśnił, że w swoich decyzjach rząd kieruje się opiniami ekspertów. Podkreślił także, że ważne jest, aby te obostrzenia nie szły na tyle daleko, ponieważ mogłyby zrujnować polską gospodarkę. Poruszył także kwestię tzw. raportu Sasina.

- Mamy do czynienia z mitem, fake newsem. Nie ma żadnego raportu Sasina [...] Chyba sam wiem najlepiej, czy tworzyłem jakiś raport, czy nie. Naprawdę nie było żadnego raportu. Takiego dokumentu mojego ministerstwo nie sporządziło i nikomu nie przekazywało - podkreślił.

Sasin odniósł się także do zarzutów, na których temat powstały już setki memów. Internauci domagają się zwrotu pieniędzy za karty wyborcze, które zostały wydrukowane z okazji wyborów, które w końcu się nie odbyły.

Dzisiaj grzeje: 1.Widzowie przecierali oczy ze zdumienia. Dziennikarz TVP wydał ważne oświadczenie, nikt się nie spodziewał
2.Poszła na zakupy do Auchan i poczuła ogromne zagrożenie. Wezwała policję
3. Pierwsze objawy miażdżycy. Nie wolno ich lekceważyć

Czy wprowadzenie kolejnego lockdownu to skuteczne rozwiązanie? Polski specjalista zabiera głosCzy wprowadzenie kolejnego lockdownu to skuteczne rozwiązanie? Polski specjalista zabiera głosCzytaj dalej

Podkreślił, że kwestia zwrotu 70 milinów złotych Poczcie Polskiej jest w trakcie realizacji. Sejm miał podjąć w tej sytuacji decyzję ustawową.

- Sejm w tej sprawie podjął decyzję ustawową, wskazał rzeczywiście drogę odzyskania tych pieniędzy przez pocztę i ta procedura jest w tej chwili w trakcie realizacji - stwierdził Sasin. - Poczta na pewno tę rekompensatę, ten zwrot kosztów, jakie poniosła na podstawie decyzji pana premiera (...) otrzyma - powiedział.

Polscy nauczyciele reagują na duży przyrost zakażeń. Zaproponowali niecodzienne rozwiązaniePolscy nauczyciele reagują na duży przyrost zakażeń. Zaproponowali niecodzienne rozwiązanieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i ty
  2. Bardzo niebezpieczne oszustwo. Cyberprzestępcy podszywają się pod WHO
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Na wyjaw wyszła prawda o noszeniu maseczek w miejscach publicznych. Porażające wieści, naukowcy są pewni
  7. Hasło Strajku Kobiet na płocie Jarosława Kaczyńskiego. Nie uwierzycie, jak zareagowała policja

Następny artykuł