Jak rozwinie się epidemia w Polsce? Eksperci podali prognozę na listopad

Koronawirus w Polsce listopad
fot. pixabay.com/fernandozhiminaicela
Autor Karol Zaborowski31.10.2020

Koronawirus w Polsce wciąż rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin pozytywny wynik testu na obecność wirusa otrzymało prawie 22 tysiące osób. Eksperci opracowali nową prognozę rozwoju epidemii w naszym kraju.

W ostatnich dniach koronawirus w Polsce zakaził kolejne dziesiątki tysięcy osób. Tylko w ciągu ostatniej doby pozytywny wynik testu na obecność wirusa otrzymało prawie 22 tysiące osób. Pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju zmusiła władze do nałożenia na Polaków kolejnych obostrzeń, do których można zaliczyć, chociażby zamknięcie wszystkich cmentarzy w dniach 31 października, a także 1 i 2 listopada. Niestety według specjalistów szczyt zachorowań wciąż jest jeszcze przed nami.

Panika w jednej z europejskich stolic. Mieszkańcy masowo opuszczają miasto, chodzi o obostrzeniaPanika w jednej z europejskich stolic. Mieszkańcy masowo opuszczają miasto, chodzi o obostrzeniaCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce jeszcze nie pokazał pełni sił?

Zarówno w Polsce, jak i innych krajach trwają bezustanne prace nad lepszym poznaniem koronawirusa SARS-CoV-2. Dzięki wynikom badań i analizowaniu dotychczasowego przebiegu epidemii naukowcy są zdolni do opracowywania możliwych scenariuszy dalszego rozwoju choroby.

Jak podaje Radio Zet, eksperci z UW poprzez skomplikowane obliczenia opracowali prawdopodobny scenariusz epidemii koronawirusa w Polsce na listopad. Według ich prac szczyt zachorowań przypadnie dokładnie na 22 listopada i wyniesie 25 tysięcy zachorowań w ciągu doby.

Jednak specjaliści zaznaczają, że liczba ta może być o wiele większa i wpływ na to mogą mieć różne czynniki. Jednym z nich są aktualnie trwające w wielu polskich miastach protesty organizowane po ostatnim wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Jednocześnie dr Rakowski twierdzi, że nie można dodać ich do obliczeń wykonanych przez ekspertów, ponieważ nikt nie jest w stanie określić, jak dokładnie wirus może się rozprzestrzeniać w tak dużym tłumie. Wszystko dlatego, że zależy to zarówno od zachowania protestujących, jak i zjawisk atmosferycznych.

Dzisiaj grzeje: 1.Tajemnicza wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz ma dla Polaków pewną radę
2.TVP Info bije kolejne rekordy żenady. Teraz szczują już nie tylko przeciw aborcji, ale mówią o innych przesłankach protestu
3. Wiele osób popełnia poważny błąd przy noszeniu maseczki. Lepiej go unikać, gdyż może mieć fatalne konsekwencje

Co roku diagnozę słyszy 11 tysięcy pacjentek. Poważna choroba zbiera żniwo szczególnie wśród młodychCo roku diagnozę słyszy 11 tysięcy pacjentek. Poważna choroba zbiera żniwo szczególnie wśród młodychCzytaj dalej

Innym ważnym czynnikiem, który może wpłynąć na rozwój epidemii, są oczywiście decyzje rządu. Jeżeli aktualnie panujące obostrzenia zostaną zbyt wcześnie wstrzymane, to bardzo szybko może się pojawić kolejny gwałtowny wzrost zachorowań.

Eksperci stwierdzili też, że w kolejnych miesiącach powinniśmy się spodziewać spadku liczby zachorowań, która na początku przyszłego roku może spaść nawet o ponad połowę względem aktualnych danych.

Znaleźli sposób, aby dostać się na cmentarz pomimo zakazu. Czy wszelkie granice zostały przekroczone?Znaleźli sposób, aby dostać się na cmentarz pomimo zakazu. Czy wszelkie granice zostały przekroczone?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Władze miasta na Podkarpaciu zbuntowały się rządowym restrykcjom. Otworzyli cmentarze
  2. Usługa Apple One już w Polsce. Znamy oficjalne ceny, można zaoszczędzić sporo pieniędzy
  3. Druzgoczące słowa Krzysztofa Krawczyka o jego zdrowiu, tylko najbliżsi wiedzieli. "Wszystko w rękach Boga"
  4. Z samego rana ministerstwo zdrowia wydało nagły komunikat. Uwaga, dotyczy każdego Polaka
  5. Minister Zdrowia zabiera głos w sprawie Bożego Narodzenia. Nie na takie słowa liczyli Polacy
  6. Pilnie ewakuują tysiące ludzi, TVP potwierdza. Tragiczna sytuacja, za granicą żywioł nie ma litości
  7. Ogromna awantura z policją przed domem Kaczyńskiego. Chorej kobiecie puściły nerwy

<

Następny artykuł