Koronawirus: wprowadzono stan epidemii
.
Autor Karol Zaborowski - 20 Marca 2020

Z ostatniej chwili: premier wprowadził stan epidemii w całej Polsce

Koronawirus zaraził już ponad 400 osób w naszym kraju. Niestety sytuacja cały czas się pogarsza, a wiele osób z obawy przed zarażeniem nie wychodzi ze swoich domów.

Koronawirus rozprzestrzenia się nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Co prawda wirus nie jest raczej niebezpieczny dla osób młodych, jednak wraz z wiekiem i innymi chorobami współistniejącymi rośnie ryzyko pojawienia się poważnych powikłań, a także śmierci.

Z tego też względu już jakiś czas temu, rząd podjął decyzję o zamknięciu zarówno szkół, jak i uczelni wyższych, a także przybytków kulturowych. Również granice naszego kraju zostały zamknięte, ale to nie są ostatnie decyzje podjęte w sprawie obecnej epidemii.

Kto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raportKto najczęściej choruje przez koronawirusa? Opublikowano najnowszy raportCzytaj dalej

Koronawirus wciąż niebezpieczny

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w całej Polsce obowiązuje stan epidemii. Oznacza to, że lekcje wciąż zostają odwołane i stan ten ma trwać do świąt Wielkanocnych.

Ogłoszono również, że osoby łamiące zasady kwarantanny mogą teraz zostać objęte karą nie w wysokości 5 tysięcy, a 30 tysięcy złotych. Mają zostać również wprowadzone nowe procedury, które mają na celu sprawdzenie, czy osoba objęta kwarantanną, faktycznie przebywa w domu.

Dzisiaj grzeje: 1. Polka pracuje nad szczepionką przeciwko koronawirusowi. Jest nadzieja

2. Jest dobra wiadomość ws. epidemii w Polsce. Prof. Maksymowicz ujawnia

Wszystko po to, aby zmniejszyć tempo pojawiania się kolejnych przypadków zarażania koronawirusem. Przypomnijmy, że na ten moment, w Polsce stwierdzono 411 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 6. pacjentów zmarło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kasjerka Biedronki założyła maseczkę i rękawiczki. Skandal, klienci zaczęli ją upokarzać i poniżać
  2. Jest sposób na wykrycie koronawirusa w 20 sekund. Włosi już z niego korzystają
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska

Następny artykuł