Kościół potwierdził zakażenie Gądeckiego
.
Autor Karol Zaborowski - 17 Października 2020

Kościół oficjalnie potwierdził. Arcybiskup Stanisław Gądecki został zarażony

Koronawirus wpłynął nie tylko na gospodarkę, ale również na Kościół. Na mocy obowiązujących ograniczeń, w świątyniach nie może przebywać tyle osób, co dotychczas. Co więcej, władze kościelne ogłosiły nawet dyspensę dla osób nieuczęszczających na niedzielną mszę. Niestety nie uchroniło to arcybiskupa Gądeckiego przed zakażeniem.

Szczególnie w ostatnich dniach przedstawiciele Kościoła w Polsce często zabierali głos w sprawie panującej obecnie pandemii koronawirusa. W większości wypowiedzi te dotyczyły nadchodzących świąt, a także kwestii ewentualnego zamknięcia cmentarzy w naszym kraju.

Niedawno ogłoszono też, że na osoby, które nie wezmą udziału w niedzielnej mszy, zostaje nałożona dyspensa, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa wśród wiernych. Teraz Archidiecezja Poznańska oficjalnie poinformowała o zakażeniu arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Przedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maPrzedmiot, na którym wirus może utrzymywać się nawet miesiąc. Każdy z nas go maCzytaj dalej

Kościół potwierdził zakażenie u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski metropolity poznańskiego

Dziś padł kolejny rekord, jeżeli chodzi o ilość osób zakażonych w naszym kraju. Polacy powoli zbliżają się do bariery 10 tysięcy zarażeń wykrytych w ciągu doby, a według szacunków wielu specjalistów, nie jest to jeszcze szczyt drugiej fali w naszym kraju.

Wśród osób zarażonych można znaleźć zarówno przedstawicieli władzy, jak i celebrytów, a także osoby duchowne. Dzisiaj za pośrednictwem swojego profilu na platformie Twitter, Archidiecezja Poznańska potwierdziła, że arcybiskup Gądecki został zarażony koronawirusem.

Dzisiaj grzeje: 1.Rodzina nie wierzyła, że zmarł na COVID-19. Włamała się do kostnicy i wykradła ciało bliskiego
2.Księżyc będzie czystszy niż Ziemia. Zadbała o to NASA
3.Pojawia się przy udarze mózgu. Jeśli ją zauważymy, liczy się każda minuta, trzeba działać szybko

Prof. Pyrć ostrzega. Prof. Pyrć ostrzega. "Jeżeli nic nie zrobimy, to czeka nas lockdown"Czytaj dalej

Duchowny już od kilku dni przebywa na kwarantannie i pozostaje w izolacji domowej. Z przedstawionego oświadczenia wynika, że stan arcybiskupa jest raczej dobry. Duchowny jest osłabiony, ale brak informacji o innych objawach zakażenia.

- Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze. Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii - czytamy.

Nowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańNowy objaw koronawirusa. Choć pojawia się rzadko, może prowadzić do trwałych powikłańCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: cały kraj ma przejść testy na wirusa. Niesłychana akcja u sąsiada Polski
  2. Na ogrzewaniu można oszczędzać. Pod warunkiem, że się pamięta o paru kwestiach
  3. Lekarze biją na alarm. Potrzebne są natychmiastowe kroki
  4. Śmierć dwóch nauczycieli wstrząsnęła Polską. Pedagodzy obawiają się o swoje życie
  5. Zarażona kobieta uciekła ze szpitala. Wysłano za nią policję
  6. "Rolnik szuka żony": Małgosia urodziła córeczkę. Opublikowała pierwsze zdjęcie i zdradziła imię dziecka

Następny artykuł