Krystyna Janda o swoim zdrowiu
Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 13.07.2020. Och-Teatr. Proba medialna spektaklu "Wspolnota mieszkaniowa", w rezyserii Krystyny Jandy. N/z: Krystyna Janda
Autor Natalia Niewczas - 4 Września 2020

Krystyna Janda wyznała prawdę na temat swojej choroby. Mogła całkowicie stracić głos

Krystyna Janda to słynna polska aktorka filmowa i teatralna. Widzowie pokochali ją za udział w takich niezapomnianych produkcjach jak “Przedwiośnie” czy “Człowiek z Marmuru”. Nie każdy jednak wie, że gwiazda polskiego kina z powodu problemów zdrowotnych mogła zupełnie stracić głos.

Krystyna Janda prawdopodobnie nie mogłaby więcej pracować w zawodzie, gdyby ziściły się wyjątkowo niekorzystne medyczne prognozy. Lekarz ostrzegał, że kobiecie grozi utrata głosu. Zdrowotne problemy ulokowały się bowiem w strunach głosowych aktorki.

Ile jeszcze potrwa epidemia koronawirusa? Eksperci podają konkretne terminy, jedna rzecz może skutecznie je skrócićIle jeszcze potrwa epidemia koronawirusa? Eksperci podają konkretne terminy, jedna rzecz może skutecznie je skrócićCzytaj dalej


Krystyna Janda opowiada o zdrowotnych problemach


Krystyna Janda urodziła się w Starachowicach w 1952 roku; działalność zawodową rozpoczęła jeszcze w trakcie studiów. Aktorsko debiutowała w filmie Andrzeja Wajdy “Człowiek z Marmuru”, czym zaskarbiła sobie przychylność widzów. Od tamtej pory kobieta nieustannie ciężko pracuje. Zawrotne tempo życia mogło przyczynić się do poważnego uszczerbku na zdrowiu kinowej gwiazdy.


Według doniesień portalu kozaczek.pl Krystyna Janda wzięła na swoje barki po prostu zbyt wiele. Organizm nie pozostał obojętny na zawrotne tempo, jakie narzucała sobie aktorka. Wytężonej pracy towarzyszył oczywiście stres, co dodatkowo obciążało zdrowie.


Choć lekarze zalecali aktorce odpoczynek, ta przez długi czas ignorowała ich porady. Organizm Krystyny Jandy zaczynał dopraszać się o uwagę, dręczyły ją rozmaite dolegliwości.


- Lekarz powiedział mi, że mam grudki na strunach, że moje struny są jak falbanki, że za chwilę w ogóle zaniemówię, boli mnie kręgosłup, puchną mi nogi. Nie mam siły - mówi w jednym z wywiadów Krystyna Janda.


Jak wspomina, przerwanie pracowitej passy było w jej przypadku praktycznie niemożliwe. Zapracowana aktorka nie wiedziała, jak wyznaczyć sobie rozsądne granice.

Dzisiaj grzeje: 1.Andrzej Duda zarażony koronawirusem? Niepokojące doniesienia na temat prezydenta
2. Rząd znowu zmienił listę żółtych i czerwonych stref. Nowe obostrzenia będą obowiązywać już od jutra

- Znajomi się ze mnie śmiali, kiedy mówiłam w wywiadach, że albo muszę jeszcze raz zajść w ciążę, albo złamać nogę, co mi pójdzie łatwiej w moim wieku, bo inaczej nie przerwę tego. I coś takiego właśnie się stało - relacjonuje gwiazda kina.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiadomość z ostatniej chwili: Do Polski zbliża się wir Otylia. Nagłe załamanie pogody na weekend
  2. TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobić
  3. Rewolucyjna zmiana weszła właśnie w życie. Dotyczy całej Polski
  4. Pacjent czołgał się z bólu. Oburzające oświadczenie szpitala
  5. Lekarze nie wierzyli własnym oczom. Z ciała kobiety wydobyto ponad metrowego węża [WIDEO]
  6. Kolejki ustawiają się już od wczoraj, niebywałe wydarzenie w Biedronce. Klienci przecierają oczy ze zdumienia

Następny artykuł