Krystyna Loska choruje na rzadką chorobę
screen youtube.com/TVP VOD
Autor Karol Zaborowski - 8 Stycznia 2020

Krystyna Loska od lat zmaga się z problemami zdrowotnymi. Cierpi na bardzo rzadką chorobę

Krystyna Loska jest prawdziwą legendą polskiej telewizji. Niestety spikerka od lat zmaga się z bardzo rzadką chorobą. W chwilach podwyższonego stresu odczuwa niezwykle silny ból. Niestety nie są to jej jedyne problemy zdrowotne.

Krystyna Loska mimo swojego wieku i problemów zdrowotnych stara się być jak najbardziej samodzielna, co nieraz doprowadzało do kłótni pomiędzy nią i córką. Obawy Grażyny Torbickiej nie były bezpodstawne, ponieważ jej mama ma już za sobą zawał. Co więcej, doszło do niego, kiedy dziennikarki nie było w kraju. Z tego też względu, gdy tylko dowiedziała się, co się stało, natychmiast wróciła do Polski.

Od tego momentu Grażyna Torbicka starała się przekonać Krystynę Loskę, aby przeprowadziła się do jej domu, dzięki czemu będzie pod ciągłą opieką lekarską. Mąż dziennikarki jest kardiologiem i mógłby na bieżąco kontrolować stan seniorki. Niestety nie rozwiązuje to problemów w całości.

Wczesne objawy nowotworów. Nie wolno ich lekceważyćWczesne objawy nowotworów. Nie wolno ich lekceważyćCzytaj dalej

Krystyna Loska cierpi na rzadką chorobę

Zawał nie jest jedynym problemem kardiologicznym, z którym musi się zmagać legendarna spikerka. Jak podaje portal lelum.pl, Cierpi ona bowiem na bardzo rzadką chorobę nazywaną takotsubo lub zespołem złamanego serca.

Choroba przez większość czasu nie daje żadnych objawów, jednak uaktywnia się w chwili odczuwania przez chorego silnego stresu. Może on być wywołany wystąpieniem publicznym lub wiadomością o śmierci kogoś bliskiego.

W momencie silnego emocjonalnego wzruszenia chory odczuwa objawy bardzo podobne jak przy zawale. Pojawia się silny ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, duszność, wymioty i omdlenia. Niestety nie są to jedyne dolegliwości, ponieważ podczas ataku może dojść do nagłego zatrzymania krążenia lub wstrząsu kardiogennego.

Z tego też względu pani Krystyna powinna być w ciągłym kontakcie z lekarzem kardiologiem i regularnie kontrolować swój stan zdrowia. Dodatkowo musi unikać wszelkich sytuacji, które mogłyby prowadzić do pojawienia się ataku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jedno zdjęcie uratowało jej życie. Przez pewien szczegół dowiedziała się, że ma raka
  2. Biedronka, Lidl i Auchan może czekać kryzys. Będzie jeszcze gorzej
  3. Nie żyje 19-letnia Alicja. Była podopieczną Kliniki Budzik
  4. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów
  5. Wzmacnia serce i opóźnia starzenie się organizmu. Można ją kupić w każdym sklepie za kilka złotych
  6. 5 objawów raka piersi, które łatwo przeoczyć. Nie można ich ignorować

Następny artykuł