Krystyna Sienkiewicz opisała swój pobyt w szpitalu
screen youtube.com/telewizjaKinoPolska
Autor Karol Zaborowski - 23 Listopada 2019

Krystyna Sienkiewicz przeżyła prawdziwy koszmar w szpitalu. „Przestałam być człowiekiem”

Krystyna Sienkiewicz jest doskonale znana wszystkim miłośnikom polskiego kina. Aktorka z powodu udaru przed laty trafiła do szpitala. Niestety warunki, w których walczyła o zdrowie, były wręcz potworne.

Krystyna Sienkiewicz odegrała wiele kultowych wręcz ról, znanych doskonale osobom, które pamiętają jeszcze czasy PRL-u. Chociaż aktorka wystąpiła również w nowszych produkcjach, takich jak serial “Graczykowie”. Mimo to największą sławę przyniosły jej role filmach takich jak „Lekarstwo na miłość” czy „Rzeczpospolita babska”.

Aktorka w swojej autobiografii wyznała, jak przebiegał jej powrót do zdrowia, po tym, jak doznała udaru. Krystyna Sienkiewicz do szpitala trafiła w 2014 roku, jednak to, co ją spotkało wtedy w szpitalu, nie dawało jej spokoju do samego końca. Niestety nie stanowi to najlepszej wizytówki dla naszej służby zdrowia.

Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalającePrzez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalająceCzytaj dalej

Krystyna Sienkiewicz opowiedziała o tym, co spotkało ją w szpitalu

Udar jest niezwykle groźną chorobą, która może nas pozbawić nawet tak podstawowej czynności, jak mówienie. Aktorka sama przyznaje w swojej książce, że w momencie przyjęcia do szpitala przestała się czuć jak człowiek. Dodatkowo na samym początku swojego pobytu na oddziale nie za bardzo rozumiała i wiedziała, co się wokół niej dzieje.

- Jestem nikt. Nie wiem, jak się nazywam, jaki mam zawód i jaką chorobę, i nie umiem mówić - czytamy.

Niestety kolejne dni spędzone w szpitalu były jedynie gorsze. Aktorka nie miała nawet swojej sali, tylko leżała na korytarzu. Bez wątpienia nie jest to odpowiednie miejsce na powrót do zdrowia, szczególnie że nie można liczyć nawet na chwilę spokoju, ponieważ cały czas ktoś obok nas przechodzi. Dodatkowo łóżko Krystyny Sienkiewicz opierało się o lodówkę, która potwornie hałasowała.

- Tę kobietę-nikt wystawiono z łóżkiem na korytarz. Bardzo długo leżałam na tym korytarzu. To był parter. Po korytarzu zaczęły chodzić obiadowe zapachy. Moje spanie – żelazne łoże – głową stało oparte o lodówkę. Brzęczało jak zepsute radio, a chorzy udarowcy jęczeli chóralnie nieznanymi słowami - wyznaje Krystyna Sienkiewicz.

Mimo to aktorka nie poddała się i jak podaje portal fakt.pl, udało jej się przezwyciężyć skutki udaru. Wróciła również zdolność mówienia, chociaż wymagało to od Krystyny Sienkiewicz niebywałego samozaparcie i chęci walki o własne zdrowie. Niestety aktorka nie nacieszyła się zbyt długo powrotem do zdrowia. Jej śmierć była potwornym ciosem zarówno dla rodziny, jak i fanów. Wraz z jej śmiercią, zakończyła się pewna epoka w polskim kinie.

ZOBACZ TAŻE:

  1. Leczy trądzik, wybiela zęby i oczyszcza z toksyn. Skuteczny środek, który kosztuje grosze
  2. Ofiara gwałtu wyśmiana przez lekarza i pielęgniarki. Nawet nie została zbadana
  3. Mało znany owoc, który leczy raka. Zabija komórki aż 12 nowotworów
  4. Czosnek słynie ze swoich właściwości zdrowotnych. Niestety nie każdy jest dla nas dobry

Następny artykuł