Ksiądz apeluje do Polaków
pixabay.com/Senlay
Autor Barbara Bujar - 12 Października 2020

Ks. Isakowicz-Zaleski przekazał Polakom ważny apel. Chodzi o 1 listopada

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zaapelował do Polaków. W wywiadzie, którego udzielił „Super Expresowi”, podjął temat zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Zdradził, jak jego zdaniem powinni zachować się wszyscy wierzący. Skomentował także sytuację epidemiologiczną w kraju i dotychczasowe działania rządu.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski ma swoje zdanie na temat epidemii koronawirusa w Polsce. Wyraził je w rozmowie z dziennikarzem „Super Expressu”, który zapytał go między innymi o ocenę wprowadzanych przez rząd restrykcji. Duchowny przyznał, że od samego początku podejmowane działania były dla niego chaotyczne i wpłynęły niestety na obecną sytuację, w której znalazła się Polska.

- Rząd w pewnym momencie ewidentnie się pogubił. Najpierw były restrykcje, w tym takie radykalnie ograniczające udział we mszy świętej, a potem było całkowite poluzowanie, które przybrało wręcz karykaturalne rozmiary (…) Podam przykład – byłem w lipcu we Francji. Tam wszyscy podchodzili do epidemii bardzo poważnie, restrykcyjnie, nosili maski, trzymali dystans. Przyjechałem do Polski. I co? Hulaj dusza, piekła nie ma. Tak, jakby tej pandemii już nie było, choroba została pokonana. I teraz mamy rekordowy wzrost zakażeń i znów nerwowe reakcje rządzących.– powiedział w rozmowie dla SE.

Uwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeUwaga, kolejne ważne nagłe zmiany i zakazy. Trzeba się przygotować, rząd informujeCzytaj dalej

Ksiądz Isakowicz-Zaleski ostrzega. 1 listopada lepiej nie iść na cmentarz

Wspomniany przez kapłana wzrost zakażeń, który jest obserwowany w Polsce niemal każdego dnia, wzbudza niepokój wszystkich chrześcijan. Zbliża się bowiem jeden z ważniejszych i wyjątkowych dla nich dni. 1 listopada odbędzie się coroczne Święto Zmarłych, podczas którego wierni gromadzą się na cmentarzach, zapalają znicze i wspominają swoich najbliższych, których nie ma już przy nich. W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa przebieg święta może wyglądać jednak nieco inaczej.

- Rzeczywiście są to niezwykle ważne święta. W naszej kulturze ich znaczenie jest szczególne. Jednak w sytuacji tak wyjątkowej, w jakiej dziś się znajdujemy, tłumy na cmentarzach faktycznie mogłyby spowodować kolejny lawinowy wzrost zakażeń, a co za tym idzie zachorowań i zgonów na COVID-19 – przyznał ksiądz Isakowicz-Zaleski.

Rozmówca „Super Expressu” zachęca Polaków, aby podeszli do tego wydarzenia odpowiedzialnie. Jego zdaniem 1 listopada wierni nie powinni przychodzić na cmentarze. W zamian kapłan proponuje im duchowne przeżycie tego święta i przełożenie wizyty przy grobach na inne dni. Wie, że nie dla wszystkich będzie to łatwe, jednak sytuacja, w jakiej obecnie znajduje się polskie społeczeństwo, jest nadzwyczajna.

Dzisiaj grzeje: 1.Bill Gates przewiduje, kiedy skończy się pandemia koronawirusa. Podał konkretny termin i warunek, który musi być spełniony
2.Czternastka nie dla każdego seniora. Blisko 1 mln emerytów nie zobaczy ani złotówki
3.Media obiegła tragiczna wiadomość. Są ofiary śmiertelne

W Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleW Polsce wprowadzą stan nadzwyczajny? Projekt jest na stoleCzytaj dalej

- Dobrym pomysłem jest rozłożenie tych świąt. Nie chodzenie na cmentarz 1 i 2 listopada, ale albo jeszcze w październiku, albo już po uroczystościach. A jeśli chodzi o samą uroczystość to pamiętajmy, że nie fizyczna obecność na cmentarzu – choć na co dzień też ważna – jest kluczowa. Najważniejsze jest przeżycie duchowe świąt. Modlitwa i pamięć są ważniejsza niż fizyczne postawienie znicza na cmentarzu – przypomina kapłan.

Nowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneNowy objaw koronawirusa. Dotyka wyłącznie mężczyzn, chodzi o miejsca intymneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzono stan alarmowy, część Polaków zagrożona. Sytuacja ciągle się pogarsza, lepiej nie wychodzić z domów
  2. Skandaliczne zachowanie matki. Chciała sprzedać dziecko w internecie, jej tłumaczenie zaskakuje
  3. Uczniowie zapowiadają protest. Boją się o siebie i bliskich
  4. Umarł w karetce przed szpitalem. Nie mieli dla niego miejsca
  5. Fani pogrążyli się w żałobie. Odszedł wspaniały artysta
  6. Zawierają najwięcej witamin. 10 wzmacniających organizm produktów, jadasz je?

Następny artykuł