Ksiądz: nie chce odwołać rekolekcji
pixabay_ddzphoto
Autor Damian Witoń - 13 Marca 2020

Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę

Ksiądz proboszcz jednego z kościołów funkcjonujących w naszym kraju, nie chce odwołać zaplanowanych na najbliższy czas rekolekcji dla młodzieży. Według niego groźniejsze od koronawirusa jest zaprzestanie praktyk duchowych.

Ksiądz proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Brzezinach nie widzi potrzeby odwołania rekolekcji dla młodzieży zaplanowanych na okres od 22 do 24 marca. Duchowny napisał list do władz tamtejszej uczelni, aby umożliwiły one uczniom dotarcie na spotkania religijne. Postępowanie księdza wzbudziło ogromne kontrowersje.

Produkty, które wywołują wzdęcia. Lista zdumiewa, o większości z nich prawie nikt nie ma pojęciaProdukty, które wywołują wzdęcia. Lista zdumiewa, o większości z nich prawie nikt nie ma pojęciaCzytaj dalej

Ksiądz z Brzezin nie zamierza odwoływać rekolekcji. Apeluje, aby dzieci uczestniczyły w zaplanowanych spotkaniach

Rozprzestrzeniająca się po świecie epidemia koronawirusa w ogromnym stopniu wpływa na życie publiczne. W wielu krajach odwołuje się imprezy masowe i zajęcia szkolne. Rządy zalecają swoim obywatelom unikanie przebywania w tłumie. Nie inaczej jest w przypadku Polski. Nadal istnieją jednak ludzie, którzy uważają, że wirus SARS-CoV-2 nie stanowi tak dużego zagrożenia, jak podają media. Proboszcz rzymskokatolickiej parafii w Brzezinach nie chce odwołać zaplanowanych na dni od 22 do 24 marca rekolekcji dla młodzieży. Twierdzi, że gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę człowieka, który rezygnuje z praktyk religijnych. Wystosował w tej sprawie list do władz tamtejszej uczelni, aby pozwoliła ona dzieciom na wzięcie udziału w lekcjach religijnych.

-W ostatnim czasie świat oszalał z powodu (ś)wirusa przybyłego z Chin. Jeszcze większym zagrożeniem jest wirus złego ducha atakujący nie ciało, ale duszę, który "jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć” (1 P 5,8). Proszę o przypominanie, zachęcanie i umożliwienie uczniom wyznającym wiarę katolicką uczestnictwa w nabożeństwach - pisze proboszcz.

Dzisiaj grzeje: 1. Pacjentom w dramatycznym stanie podano jeden lek. Ich stan poprawił się w 24h, nowa nadzieja w walce z koronawirusem

2. Polska: rodzice i 7-miesięczne dziecko mają koronawirusa. Zdumiewająca decyzja szpitala

Treść wiadomości wystosowanej przez duchownego wzbudziła wiele kontrowersji, szczególnie wśród rodziców uczniów, którzy mieli wziąć udział w rekolekcjach. Wielu z nich zadeklarowało już, że nie dopuszczą do tego, aby ich pociechy uczestniczyły w spotkaniach, ponieważ jest to zbyt ryzykowne. Są jednak również osoby, które popierają księdza. Jak podaje portal parenting.pl, sam proboszcz nadal nie wie, czy przesunie termin rekolekcji. Ostateczna decyzja w tej kwestii ma zostać ogłoszona podczas niedzielnej mszy świętej. Oczywiście o ile ktoś w ogóle się na niej pojawi, gdyż sytuacja w Polsce z dnia na dzień staje się coraz poważniejsza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zgony i nowe zakażenia koronawirusem w Polsce wywindowały ceny mięsa. W poniedziałek w sklepach może być drożyzna
  2. Ujawniono do kiedy ma trwać epidemia. Rządowy raport zdradza niepokojące szczegóły
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Polaków czekają kolejne ograniczenia. Rząd bierze się za ruch między miastami

Następny artykuł