Wierni pogrążyli się w żałobie. Tragiczna śmierć młodego księdza

ksiądz zginął w górach
fot. https://pixabay.com/ Myriams-Fotos
Autor Natalia Niewczas14.08.2020

Ksiądz postanowił spędzić ten dzień na górskich wędrówkach. Każdy, kto choć raz na własne oczy ujrzał rozpościerający się z wierzchołka masywu malowniczy widok na okoliczne lasy i jeziora wie, dlaczego kapłan wybrał akurat ten sposób aktywnego wypoczynku. Satysfakcja z dotarcia na sam szczyt jest nieopisana i solidnie nagradza podjęty trud. W tym przypadku trudno jednak mówić o jakiejkolwiek radości - spełnił się najgorszy scenariusz.

Ksiądz stracił życie nagle - do tragicznego wypadku doszło, gdy kapłan korzystał z pogody i wędrował po górach. 34-latka spotkał wyjątkowo okrutny los. Mężczyzna runął z dużej wysokości prosto w przepaść. Szybka reakcja służb ratunkowych nie zdołała go uratować.

Wykryli u niej COVID-19. Poruszające świadectwo zakażonej lekarkiWykryli u niej COVID-19. Poruszające świadectwo zakażonej lekarkiCzytaj dalej


Ksiądz spadł w przepaść


34-letni ksiądz Jaromir Buczak pochodził z Lubziny, święcenia przyjął blisko siedem lat temu. Na początku swej kapłańskiej drogi posługiwał w Podegrodzie, spędził tam trzy lata. Następnie został przekierowany do Trzciany koło Bochni. Było to ostatnie miejsce, gdzie dzielił się z dobrze wspominającymi go parafianami wiarą.


Do tragicznego wypadku doszło w środę 12 sierpnia po południu. To właśnie wtedy 34-letni ksiądz maszerował szlakiem wiodącym na Rysy. Nagle spadł z kilkudziesięciu metrów prosto w przepaść. Świadkowie zdarzenia natychmiast wezwali pomoc.


Śmigłowiec TOPR przybył na miejsce najszybciej, jak było to możliwe. Niestety w chwili odnalezienia 34-letni ksiądz już nie żył. Śmierć spowodowały rozległe, poważne obrażenia doznane podczas upadku. Helikopter przetransportował ciało księdza Jaromira Buczaka do Zakopanego.


Jak podaje portal popularne.pl, do tragicznego w skutkach wypadku mogły przyczynić się obecne na górskich szlakach tłumy turystów. Nawet pandemia i widmo związanego z nią zagrożenia nie odstraszyło zawziętych urlopowiczów. Wakacyjna aktywność podróżnych powoduje niedrożność górskich dróg, przed wejściem na szczyt tworzą się kolejki. W podobnych warunkach nietrudno o nieszczęście.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. Wielki bank ukarany finansowo. Klienci odzyskają część pieniędzy


Rysy to wyjątkowo potężna góra. Jej północno-zachodni wierzchołek stanowi najwyżej położony punkt Polski. Popełniane przez turystów powtarzające się błędy (na przykład zakładanie na wyprawę nieodpowiedniego obuwia) wciąż doprowadzają do wielu groźnych wypadków, w tym także tych zakończonych zgonem. Odpowiednie wyposażenie i dobre przygotowanie to podstawa każdej bezpiecznej wyprawy w góry.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem zapadnie kluczowa decyzja dla wielu rodzin. Rząd zapowiedział nowe wytyczne
  2. Kolejna manipulacja TVP, aż ciężko uwierzyć. Reporterzy zostali przyłapani na gorącym uczynku, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł