Ksiądz: zasady sanitarne w szpitalu
pixabay_vitalworks
Autor Damian Witoń - 16 Marca 2020

W szpitalu ksiądz rozdaje komunię. Według personelu nie myje rąk

Ksiądz często odwiedza wiernych, którzy znajdują się w szpitalach. W związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa powinien jednak pamiętać o przestrzeganiu zasad sanitarnych. Niestety, jak informuje personel jednej z poznańskich placówek, nie zawsze tak jest.

Ksiądz stara się dotrzeć do wiernych, którzy przebywają w różnych miejscach. Bywa, że w ich poszukiwaniu trafia do szpitali. Pacjenci to osoby, które w szczególnym stopniu mogą potrzebować wsparcia duchowego. Niestety w czasach rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa każda wizyta niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo.

Na wizji Owsiak nagle dostał SMS-a od ministra zdrowia. Nie czekał ani sekundyNa wizji Owsiak nagle dostał SMS-a od ministra zdrowia. Nie czekał ani sekundyCzytaj dalej

Ksiądz udziela komunii w poznańskim szpitalu nawet podczas epidemii. Niestety zapomina o zaleceniach sanitarnych

W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu wyjątkowego, czego powodem jest rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa SARS-CoV-2, odwiedziny chorych są zabronione na wielu oddziałach szpitali. Wstęp mają na nie jedynie wybrane osoby, do których zaliczyć możemy kapelanów. Duchowni spotykają się z wiernymi, aby udzielić im wsparcia i udzielić sakramentów. Niestety nie zawsze pamiętają o przestrzeganiu specjalnych zasad sanitarnych, które obowiązują w czasie epidemii, co pokazuje przykład z Poznania.

Z poznańskiego oddziału położniczego dochodzą do nas niepokojące głosy personelu, mówiące o tym, że tamtejsi księża podczas odwiedzin u pacjentek nie przestrzegają procedur wynikających z zarządzeń władz sanitarnych.

-Księża także nie mają żadnych ubrań ochronnych, chodzą po oddziałach, rozdają komunię. Zdarza się, że przechodząc z sali do sali, nie myją rąk- opowiada jedna z pielęgniarek pracujących w szpitalu Świętej Rodziny w Poznaniu

Nieprzestrzeganie zaleceń, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianie się koronawirusa, może być opłakane w skutkach. Wiedzą o tym niektóre pacjentki, które w obawie przed infekcją odmawiają przyjęcia komunii i wizyty duchownego. Temat poruszony został przez rzecznika szpitala.

-Ksiądz może wejść na oddział, tylko w sprawach pilnych, zachowując wszelkie środki ochrony osobistej, po konsultacji z kierownikiem oddziału i zespołem kontroli zakażeń szpitalnych - mówi Urszula Łaszyńska pełniąca funkcję rzecznika SZOZ.

Dzisiaj grzeje: 1. Pacjentom w dramatycznym stanie podano jeden lek. Ich stan poprawił się w 24h, nowa nadzieja w walce z koronawirusem

2. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków

W Polsce wykryto już 150 przypadków zarażeń wirusem SARS-COV-2. Przyczynił się on do śmierci 3 osób w naszym kraju. Rzeczywista liczba zainfekowanych jest prawdopodobnie znacznie większa. Nie wszyscy zakażeni wykazują bowiem niepokojące objawy. Nadal mogą jednak przyczyniać się do rozprzestrzeniania koronawirusa. Dlatego tak ważna jest higiena i przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  2. Doktor wyjaśnia, czy można teraz chodzić na spacery do parku, jeździć rowerem, itp. Nie ma już najmniejszych wątpliwości
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Następny artykuł