ksiądz oskarżony o gwalt?
fot. https://pixabay.com/ Anemone123
Autor Klaudia Gaicka - 16 Lipca 2020

Ksiądz wykorzystał młodą dziewczynkę na saunie. Arcybiskup Głódź twierdzi, że nie miał o niczym pojęcia

Ksiądz został oskarżony o molestowanie nieletniej Agnieszki. W sprawie zapadł już wyrok, jednak zaznania wielu świadków się wykluczają. Wielu twierdzi, że arcybiskup krył pedofila. W ostatnich latach pojawiło się więcej ofiar Michała L.

Ksiądz z Archidiecezji Gdańskiej został oskarżony o gwałt młodej dziewczyny. Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź od kilku lat powtarza, że o niczym nie wiedział. Odbyło się w tej sprawie już kilka procesów.

Centra handlowe znikną z Polski? Scenariusz jest bardziej realny, niż wydaje się na pierwszy rzut okaCentra handlowe znikną z Polski? Scenariusz jest bardziej realny, niż wydaje się na pierwszy rzut okaCzytaj dalej

Ksiądz został oskarżony o molestowanie nieletniej. W sprawie zapadł wyrok, jednak zaznania wielu świadków się wykluczają. Czy arcybiskup krył pedofila?

Jak podaje portal Oko.press, arcybiskupowi Sławojowi Głódź niewiele zostało już do emerytury. Jednak dziś nad jego spokojem zawisły burzowe chmury. Wyrok dotyczący gwałtu na nieletniej księdza Marka L. zapadł wiosną tego roku (2020). Niestety nie jest to pierwsza taka historia. Już wcześniej (w 2018 roku) sąd uznał za winnego również księdza Wojciecha L. Pierwszy za kratkami spędzi 12 lat, drugi 6.

Oko.press zaniepokoił fakt, do którego dotarł. Okazuje się, że na obu rozprawach świadkiem był Leszek Sławoj Głódź. Według źródeł portalu przesłuchiwany cały czas podtrzymywał i podtrzymuje, że o niczym nie wiedział. Poszkodowani, księża i informatorzy zaprzeczają słowom matropolity.

Proboszcz parafii, z której pochodziła zgwałcona nieletnia Agnieszka K., twierdzi, że przekazał informacje arcybiskupowi podczas ich spotkania w kurii metropolitalnej. Podobno pokazywał Głódziowi sms-y, które rodzina dziewczyny przekazała proboszczowi. Miały w nich być prośby i groźby Michała L., który nie chciał, aby Agnieszka powiedziała komukolwiek o tej sprawie.

Po tym zgłoszeniu Leszek Sławoj Głódź nie zawiadomił prokuratury, a jedynie przeniósł oskarżonego księdza do innej parafii. Michał L zaliczył aż 4 miejsca posługi w Gdańsku i okolicach. Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł 8 listopada 2018 r.

Dzisiaj grzeje: 1. Matka włożyła swoje dziecko do pieca. Chwilę później poszła z chłopakiem bawić się na wesele

2. Przynajmniej 15 dni aresztu za Halloween. Polskie władze przygotowują bezlitosne kary

- W środowisku harcerzy i ministrantów, którymi opiekował się Wojciech L., żartowano z Wojciecha L., że jest „pedofilem”, „plotkowano” też na temat jego bliższych znajomości z niektórymi osobami […] oraz na temat „masaży” Wojciecha L. – czytamy w orzeczeniu sądu.

Cała sprawa jest bardzo pogmatwana i śliska. Niewątpliwie doszło tu do wielu nadużyć i przestępstw. Zeznania składało wielu świadków i zamieszanych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła akcja służb w Warszawie. Strażacy wchodzą do mieszkania przez balkon
  2. Filmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkoły;
  3. Wiedza, która może uratować życie. Jak odróżnić zwykły pieprzyk od śmiertelnie niebezpiecznego czerniaka?
  4. Pierwsze objawy raka krtani. Niezwykle łatwo pomylić je z innymi chorobami
  5. Ministerstwo Zdrowia komentuje słowa Dudy. Mocne słowa o szczepionkach
  6. Wreszcie ustalili, kto otrzyma bon turystyczny. Sejmowa komisja rozpatrzyła poprawki Senatu

Następny artykuł