ksiądz oskarżony o pedofilie
Fot. pixabay.com RobertCheaib
Autor Klaudia Gaicka - 17 Czerwca 2020

Nocna akcja policji na Śląsku. Ksiądz oskarżony o pedofilię

Ksiądz oskarżony o molestowanie. Kobieta wskazała aż 6 poszkodowanych. Policja zajmująca się sprawą zdecydowała się przeszukać parafię pod osłoną nocy. Oskarżony został przeniesiony do innej parafii. Śledczy cały czas badają sprawę.

Ksiądz nie jest świętym. Wśród tej profesji, jak wśród każdej zdarzają się osoby niepowołane lub zwyczajni oszuści. Oskarżenia rodzin poszkodowanych dzieci świadczą, że właśnie z takim kimś mamy do czynienia w przypadku księdza z parafii w Ziemięcicach.

Straszne wieści obiegły media. Nie żyje politykStraszne wieści obiegły media. Nie żyje politykCzytaj dalej

Ksiądz molestował ministrantów? Przed tym pytaniem postawiono śledczych z woj. śląskiego

„Ksiądz molestował ministrantów” deklarują najbliżsi poszkodowanych dzieci. Policja z województwa śląskiego otrzymała zgłoszenie, na myśli, o którym włos jeży się na głowie. Jak podaje portal Se.pl, kobieta złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W czasie zeznań wskazała aż sześciu poszkodowanych.

– Z jej relacji wynikało, iż duchowny miał rozsyłać ministrantom SMS-y o erotycznej treści, pytał ich o golenie stref intymnych, a także masturbację. Dodatkowo zdaniem kobiety, proboszcz miał zwyczaj całowania ministrantów w szyję na powitanie – podaje Gazeta Wyborcza.

Policjanci zajmujący się sprawą zdecydowali o przeprowadzeniu nocnego przeszukania na terenie parafii im. Świętej Jadwigi w Ziemęcicach. Chcieli dzięki temu odnaleźć i zabezpieczyć sprzęt, który mógłby być dowodem w sprawie.

– Nasi ludzie na polecenie prokuratury zabezpieczyli tam nośniki danych – potwierdza komisarz Damian Ciecierski, rzecznik prasowy tarnogórskiej policji w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Według informacji udostępnionych przez Gazetę policja zabrała również telefon i komputer, należące do oskarżonego o pedofilię księdza.

Poza standardowymi działaniami policji toczy się również postępowanie Kurii w Gliwicach. Ksiądz został odsunięty od wykonywania obowiązków, aż do czasu zakończenia procesu śledczego sprawy.

Dzisiaj grzeje: 1. Goście programu TVP nie wierzyli własnym uszom. Zaskakujące słowa dziennikarza stacji

2. Możesz dostać nawet 31 tys. zł. Najpierw musisz jednak złożyć wniosek

– Wyznaczono mu nowe miejsce rezydowania, w którym będzie czekał na zakończenie postępowań kanonicznego i prokuratorskiego – powiedział Gazecie Wyborczej ksiądz Krystian Piechaczek, rzecznik prasowy kurii w Gliwicach.

Policja nie zdecydowała się aresztować księdza. Choć jest to zaskakujące, być może wynika to ze zbyt małej ilości nagromadzonych dowodów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pracownik podstawówki zakażony koronawirusem. Odwołano egzamin ósmoklasisty w szkole
  2. Ksiądz nie zostawił na rządzących suchej nitki ws. LGBT. “Kreują demony nienawiści, słowa mogą zabijać”
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Nie żyje kochany przez miliony gwiazdor. Był jedną z ikon sportu

Następny artykuł