Ksiądz: zarażony koronawirusem odprawiał msze
pixabay_Skitterphoto
Autor Damian Witoń - 21 Marca 2020

Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze

Ksiądz zarażony koronawirusem odprawiał msze, w jednej z parafii znajdujących się na lubelszczyźnie. Obecnie duchowny przebywa w szpitalu. Kościół został oddany do dezynfekcji.

Ksiądz pełniący funkcję proboszcza parafii w Białopolu, wsi położonej w województwie lubelskim, zaraził się koronawirusem. Obecnie przebywa w puławskim szpitalu. Niestety, zanim do niego trafił, zdążył odprawić kilka mszy.

Studenci medycyny pomogą lekarzom, ale zupełnie inaczej niż się spodziewano. NiebywałeStudenci medycyny pomogą lekarzom, ale zupełnie inaczej niż się spodziewano. NiebywałeCzytaj dalej

Ksiądz zarażony koronawirusem odprawiał msze. Kościół oddano do dezynfekcji

Proboszcz białopolskiej parafii jest pierwszym duchownym, u którego potwierdzono obecność wirusa SARS-CoV-2. Wyniki badań pojawiły się 18 marca. Nie wiadomo kiedy dokładnie 66-latek został zarażony. Jest to wyjątkowo niepokojące, ponieważ 9 dni wcześniej odprawiał on jeszcze mszę świętą, w której brało udział wielu wiernych. Cały kościół został oddany do dezynfekcji.

Jak podaje portal popularne.pl, proboszcz przeszedł test na obecność koronawirusa na oddziale pulmunologicznym chełmskiego szpitala, do którego trafił, ponieważ uskarżał się na zły stan zdrowia. Kiedy okazało się, że wynik jest pozytywny, przewieziono go do placówki w Puławach, a oddział, na którym przebywał, poddano kwarantannie.

O problemach zdrowotnych proboszcza szybko dowiedział się wójt Białopola, Henryk Maruszewski. Mężczyzna postanowił podjąć działania, które mają na celu ochronę miejscowej ludności.

-W środę po godzinie 21 otrzymałem telefon od dziekana z niepokojącymi informacjami dotyczącymi proboszcza. Z samego rana wystosowałem więc do sanepidu prośbę o zdezynfekowanie kościoła w Białopolu i kaplicy w Strzelcach, bo to właśnie tam ksiądz odprawiał msze święte - mówi wójt Białopola

Maruszewski prosi wszystkich, którzy mogli mieć kontakt z zarażonym o kontakt z sanepidem. Diecezja zamojsko-lubaczowska uspokaja wiernych, twierdząc, że sytuacja w parafii, w której do niedawna przebywał chory ksiądz, jest już pod kontrolą. Zajęły się nią odpowiednie służby sanitarne.

-Opieka duszpasterska w koniecznych przypadkach zapewniona jest przez księży z sąsiednich parafii. Przestrzegane są wszystkie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. - informuje diecezja

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe objawy koronawirusa. Niepokojące doniesienia naukowców

2. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć

Istnieje podejrzenie, że proboszcz parafii w Białopolu wirusem SARS-CoV-2 mógł zarazić się od pewnej kobiety, która niedawno wróciła z Włoch. Jego przypadek będzie zapewne używany jako argument w gorącej dyskusji, jaka w ostatnim czasie toczy się w internecie. Dotyczy ona potrzeby zamknięcia wszystkich świątyń na terenie Polski, którego domagają się ludzie zaniepokojeni rozprzestrzeniającą się epidemią.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zła wiadomość, cenny produkt dla wszystkich już jest limitowany. Inspekcja Handlowa komentuje
  2. Nie żyje legendarna aktorka. Była zakażona koronawirusem
  3. Objawy mogące świadczyć o nowotworze u dziecka. Nie wolno ich lekceważyć
  4. Media dotarły do szczegółów wypadku Małgorzaty Kożuchowskiej. Prawdopodobną przyczyną nieuleczalna choroba
  5. Choroby, które sieją największe spustoszenie. Odpowiadają za śmierć ponad połowy Polaków
  6. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Następny artykuł