Ksiądz został oskrażony o molestowanie ministrantów. Zamiast do aresztu, trafił do innej parafii.
pixabay.com/Senlay
Autor Barbara Bujar - 22 Czerwca 2020

Rodzice oskarżyli księdza o molestowanie ministrantów. Duchowny został przeniesiony do innej parafii

Ksiądz z Ziemięcic został oskarżony o molestowanie ministrantów. Brutalne zachowanie zarzucają mu rodziny poszkodowanych dzieci. Okazuje się jednak, że mężczyzna nie trafił do aresztu. Do czasu wyjaśnienia sprawy Kuria Gliwicka postanowiła przenieść go do innej parafii.

Ziemięcice to mała miejscowość położona w województwie śląskim, którą zamieszkuje niecały tysiąc osób. W takich warunkach ludzie dużo o sobie wiedzą, a informacje rozchodzą się ekspresowo. Nie było więc trudno usłyszeć o tym, że miejscowy ksiądz został oskarżony o molestowanie ministrantów. Dzięki interwencji rodzin poszkodowanych dzieci, sprawą zainteresowała się prokuratura.

Minister zapowiada powrót obowiązkowych maseczek. Słowa Łukasza Szumowskiego rozwścieczyły wiele osóbMinister zapowiada powrót obowiązkowych maseczek. Słowa Łukasza Szumowskiego rozwścieczyły wiele osóbCzytaj dalej

Zamiast do aresztu ksiądz trafił do innej parafii

Jak informuje Super Express, bliscy ministrantów osobiście powiadomili prokuraturę o swoich podejrzeniach. Jedna z kobiet mówiła wtedy o erotycznych wiadomościach, które ksiądz miał wysyłać nieletnim. SMS-y zawierały pytania o masturbację i golenie miejsc intymnych. Dodatkowo mieszkanka Ziemięcic informowała o niecodziennym sposobie witania się duchownego z ministrantami. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna całował ich w szyję. Po przyjęciu zgłoszenia urzędnicy i policjanci od razu rozpoczęli proces w celu wyjaśnienia sprawy. Zaczęto od przeszukania plebanii, na której proboszcz miał krzywdzić nieletnich.

Podczas akcji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach zabezpieczyli dane, o których na ten moment niewiele wiadomo. Mogą stanowić one jednak dowody w sprawie skierowanej przeciwko proboszczowi. Z uwagi na fakt, że postępowanie nadal jest w toku, a oskarżony ni został jeszcze aresztowany, pewne kroki postanowili podjąć także duchowni z Kurii Gliwickiej. Na ich wniosek ksiądz z Ziemięcic został odsunięty od wykonywania obowiązków służbowych, którymi zajmował się do tej pory.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zatwierdził nowe świadczenie. Kogo obejmie 1400 plus?

2. 500 plus a potrącenie podatku. Odsetki też są opodatkowane

Kuria Gliwicka postanowiła także o przeniesieniu oskarżonego do innej parafii. Przyczyną takiej decyzji ma być wyłącznie dobro śledztwa. Zmianę miejsca pobytu proboszcza potwierdził rzecznik prasowy kurii, ksiądz Krystian Piechaczek.

- Wyznaczono mu nowe miejsce rezydowania, w którym będzie czekał na zakończenie postępowań kanonicznego i prokuratorskiego – poinformował w wypowiedzi dla Gazety Wyborczej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna powódź w Warszawie. Auta dosłownie utonęły na ulicy. Sytuacja jest dramatyczna
  2. Właśnie wydano ostrzeżenia najwyższego stopnia, dziś w Polsce będzie bardzo niebezpiecznie. Lepiej się przygotować, prognoza pogody nie rozpieszcza
  3. Światowe media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje 16-letnia mistrzyni
  4. Pierwsze objawy raka kości. Absolutnie nie należy ich lekceważyć
  5. Kobieta była pewna, że jest w ciąży. Okazało się, że cierpi na poważną chorobę
  6. Mistrzyni Europy zmarła w wyniku porodu. Jeszcze niedawno zdobywała medale

Następny artykuł