Ksiądz odmówił chrztu
Facebook
Autor Karol Zaborowski - 24 Grudnia 2019

Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu

Ksiądz odmówił chrztu dziecka ze skandalicznego powodu, który ukazał nie tylko jego brak empatii, ale również absolutną nieznajomość medycyny. Sytuacja jest tym bardziej oburzająca, że rodzina 6-miesięcznej dziewczynki oraz lekarze walczą o jej życie.

Ksiądz oburzył wiernych, odmówił dziecku chrztu

Ksiądz oburzył wiernych oraz matkę dziecka, która chciała ochrzcić swoją pociechę. Jakież było jej zdziwienie, gdy duchowny po zobaczeniu dziecka odmówił chrztu. Gdy ksiądz ujrzał ciało 6-miesięczne dziecko stwierdził, że maleństwo nie będzie mogło wziąć udziału w ceremonii, ponieważ ma na sobie duże znamię skórne. Warto zaznaczyć, że zarówno rodzina, jak i lekarze walczą o życie dziecka.

Kompot z suszu powinniśmy pić również w inne dni w roku. Tradycyjny napój pełen zdrowych składnikówKompot z suszu powinniśmy pić również w inne dni w roku. Tradycyjny napój pełen zdrowych składnikówCzytaj dalej

Przyczyna odmowy udzielenia sakramentu jest po prostu oburzająca. Duchowny uznał, że maleństwo może zarazić inne osoby zebrane w kościele, a przestraszeni wierni wyjdą z ceremonii. Zgodnie z tradycją w świątyni podczas jednej ceremonii chrzcone jest kilkoro dzieci, a w kościele znajdują się ich rodziny. Naturalnie ksiądz wykazał się jednak nie tylko brakiem empatii, ale również niedoborem podstawowej wiedzy medycznej oraz ignorancją. Ciemne znamiona pokrywające ciało malutkiej dziewczynki co prawda są niebezpieczne dla jej zdrowia, a nawet życia, ale w żaden sposób nie zagrażają zdrowiu innych osób przebywających w otoczeniu dziewczynki.

Reakcja księdza spowodowała jednak, że 6-miesięczna dziewczynka i jej 22-letnia mama zaczęły być wytykane palcami, atakowane, a jak przyznaje sama kobieta, niektórzy namawiali ją nawet do uśmiercenia dziecka. To pokazuje jakie konsekwencje może mieć rozprzestrzenianie mitów i fałszywych informacji na temat medycyny. Na szczeście większość wiernych była oburzona zachowaniem księdza.

Czym są ciemne znamiona na ciele 6-miesięcznej Viki znajdujące się na jej plecach, rączkach i nóżkach? Są to znamiona melanocytowe, które muszą być pod stałą obserwacją dermatologów, ponieważ mogą przekształcić się w czerniaka. Aby ocenić ryzyko przeistoczenia się znamion melanocytowych w nowotwór skóry należy wykonać dermatoskopię oraz badania histopatologiczne. Niezbędna jest również stała obserwcja lekarska.

Ksiądz, chrzest dziecka

Oburzająca sytuacja miała miejsce w południowo-środkowej Rosji w miasteczku Kurgan. Na haniebną decyzję prawosławnego księdza zareagowali jego przełożeni, którzy zapowiedzieli konsekwencje oraz potwierdzili, że chrzest malutkiej Viki odbędzie się w innym terminie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka jechała pociągiem z chorym synkiem. Nagle podszedł do niej mężczyzna i położył jej na kolanach kartkę
  2. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  3. Ratownik medyczny został zaatakowany w karetce. Pacjent próbował go udusić
  4. 13-latka zaczęła zażywać tabletki antykoncepcyjne. Mama dziewczyny o wszystkim wiedziała
  5. Bałtyckie ryby skażone tworzywami sztucznymi. Eksperci ostrzegają
  6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Następny artykuł