Kubuś nie żyje
fot. facebook.com/Alma Spei - hospicjum domowe dla dzieci
Autor Karol Zaborowski - 14 Maja 2020

Wszyscy trzymali kciuki za małego Kubusia. Niestety dotarły do nas najgorsze wieści

Zaledwie 4-letni Kubuś musiał stoczyć walkę z niezwykle rzadkim nowotworem, który atakuje dzieci. Chłopiec mógł liczyć na wsparcie tysięcy osób z całej Polski. Niestety w mediach pojawiła się najgorsza informacja.

Kubuś Michalak przez pierwsze 3 lata swojego życia rozwijał się prawidłowo i w niczym nie różnił się od swoich rówieśników. Niestety pewnego dnia jego mama dostrzegła niezwykle niepokojący objaw, w postaci wysokiej gorączki, której nie można było zbić żadnymi lekami. Bezradni rodzice chłopca chodzili od gabinetu do gabinetu, ale żaden lekarz nie mógł jasno określić, co dokładnie dolega malcowi.

W końcu udało się postawić odpowiednią diagnozę, która zwaliła rodziców Kubusia z nóg. Okazało się bowiem, że malec cierpi na neuroblastomę IV stopnia. Jest to niezwykle rzadki i niebezpieczny nowotwór, który zaczyna się formować jeszcze w trakcie życia płodowego. Jak podaje portal parenting.pl, 50 proc. chorych na neuroblastomę dzieci ma mniej niż 2 lata.

Przepis dotyczący noszenia maseczek przestanie niedługo obowiązywać? Wiceminister zabrał głosPrzepis dotyczący noszenia maseczek przestanie niedługo obowiązywać? Wiceminister zabrał głosCzytaj dalej

Nie żyje 4-letni Kubuś

Diagnoza, jaką usłyszeli rodzice Kubusia, nie była jedynym ciosem. Okazało się bowiem, że choroba malca jest w zaawansowanym stadium, a guz, który miał wymiary 10 na 7 centymetrów, nie może zostać zoperowany.

Z czasem w ciele malca pojawiły się przerzuty na narządy wewnętrzne, a także kości. Kubuś przeszedł chemioterapię, jego walkę z chorobą wsparły tysiące osób z całej Polski. Dzięki internetowym zbiórkom udało się zebrać na ten cel ponad 1 milion złotych.

Niestety nawet tak ogromna kwota nie zapewniła 4-latkowi zdrowia. 11 maja internet obiegła najgorsza wiadomość. Kubuś przegrał walkę z chorobą.

- Nigdy nie ma dobrego momentu, by się pożegnać... Kubusiu, wierzymy, że jest to tylko chwilowa rozłąka i że spotkamy się razem w lepszym świecie - bez chorób i bólu. Śpij w spokoju Aniołku - czytamy.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje bohaterka Powstania Warszawskiego. Nim odeszła podzieliła się ważnym wyznaniem na temat tamtych czasów

2. Na strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukryty

Neuroblastoma jest bardzo szybko rozwijającym się nowotworem. W internecie można znaleźć informacje, że guz w ciągu zaledwie jednej doby potrafi podwoić swoje rozmiary. Całej rodzinie Kubusia składamy najszczersze wyrazy współczucia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zjawiskowa sztuczka z arbuzem. Wywołuje we wszystkich głębokie zdumienie
  2. Kiedy skończymy nosić maseczki? Łukasz Szumowski właśnie dał jasną odpowiedź obywatelom
  3. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  4. Urodziła dziecko, które było w "ciąży". Dzień po porodzie lekarze przeprowadzili cesarskie cięcie
  5. Tadeusz Rydzyk krytykuje obostrzenia dotyczące kościołów. "Dla nas katolików ważniejsze jest zdrowie ducha"
  6. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy

Następny artykuł