Kurczak: został sparaliżowany od niedogotowanego mięsa
fot. unsplash.com/Daan Stevens
Autor Karol Zaborowski - 22 Listopada 2019

Zamówił w restauracji danie z kurczakiem. Następnego dnia zaczął tracić czucie w rękach i nogach

Kurczak często uznawany jest za bardzo zdrowe mięso, które poleca się szczególnie osobom na diecie ze względu na małą ilość tłuszczu. Niestety jego złe przyrządzenie może się okazać dla nas bardzo niebezpieczne, a w skrajnych przypadkach prowadzić nawet do paraliżu.

Kurczak stanowi jeden z najpopularniejszych rodzajów mięsa i często gości zarówno na naszych stołach, jak i w kartach dań wielu restauracji. Swojego czasu bardzo głośno było o tym, w jaki sposób jest hodowany drób, aby producent osiągnął z niego jak największy zysk. Nie od dziś wiadomo, że w mięsie z kurczaka można znaleźć antybiotyki oraz wiele substancji chemicznych, które niekoniecznie są dla nas zdrowe.

Jak się jednak okazuje, nie tylko chemia zawarta w mięsie jest dla nas szkodliwa. Liczy się również jego sposób przygotowania i dopilnowanie, aby mięso nie było niedogotowane. Choć brzmi to oczywiście, to niektórzy zapominają o tej prostej zasadzie, która może być wręcz tragiczna w skutkach.

Przez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguPrzez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguCzytaj dalej

Po zjedzeniu kurczaka został sparaliżowany

Historia pochodzącego z Wysp Brytyjskich Richarda Jacksona wielu osobom może wydać się niewiarygodna, jednak zdarzyła się naprawdę. Mężczyzny w grudniu ubiegłego roku przebywał w Londynie i pewnego dnia udał się na lunch do jednej z restauracji. Z karty dań wybrał posiłek zawierający kurczaka. Nie przypuszczał nawet, że tak bardzo odbije się on na jego zdrowiu.

Jeszcze tego samego dnia Richard odczuł pierwsze skutki uboczne felernego dania, ale początkowo myślał, że to zwykłe zatrucie pokarmowe. Następnego dnia mężczyzna odkrył, że traci czucie w swoich nogach i rękach. Jego stan bardzo szybko się pogarszał, aż w pewnym momencie Richard był sparaliżowany od szyi w dół.

Jak donosi portal abczdrowie.pl, lekarze ze szpitala, do którego trafił, wprowadzili go w śpiączkę na 10 dni, aby ustabilizować stan mężczyzny. Mimo że od tego jakże koszmarnego dnia minął już prawie rok, to Richard nadal nie może samodzielnie chodzić.

Okazało się, że mięso, które zjadł, było niedogotowane, a zatrucie pokarmowego wywołało reakcję autoimmunologiczną. Organizm Richarda dosłownie sam zaczął niszczyć jego rdzeń kręgowy. Mężczyzna przeszedł wiele skomplikowanych i długotrwałych rehabilitacji i powoli wraca do zdrowia. Mimo to czeka go jeszcze masa pracy i wysiłku, aby móc w końcu samodzielnie chodzić.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa moda wśród nastolatków zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje 11-latek
  2. Arszenik i antybiotyki w mięsie z kurczaka. Czym szprycowany jest drób, zanim trafi na nasz stół
  3. Anna Puślecka ostrzega przed rakotwórczą kranówką. Specjaliści komentują szokujący wpis dziennikarki
  4. Z czego produkowane są parówki? Niektóre osoby mogą stracić apetyt

Następny artykuł