Kurkuma: koktajl z tą przyprawą jest bardzo zdrowy
Autor Karol Zaborowski - 22 Listopada 2019

Przez tydzień piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się powalające

Kurkuma stanowi podstawę kuchni indyjskiej, chociaż zyskuje coraz większą popularność również w innych regionach świata. Wszystko dzięki jej smakowi, a także działaniu prozdrowotnemu. Pewna dziennikarka zdecydowała się na eksperyment i przez tydzień, codziennie piła koktajl z kurkumą.

Kurkuma zaliczana jest do grona naturalnych antybiotyków, a jej wpływ na nasz organizm zdecydowała się sprawdzić dziennikarka Gina Florio. Kobieta przez tydzień piła codziennie koktajl przygotowany z kurkumy. Napój składał się z wyciśniętego soku z połowy cytryny, łyżki kurkumy, szczypty zmielonego pieprzu i wody kokosowej. Gina dodawała również łyżeczkę oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia, jednak nie znajduje się on w pierwotnym przepisie.

Niestety Ginie smak napoju nie przypadł do gustu i musiała go przegryzać czymś, aby móc kontynuować swój eksperyment. Przez pierwsze dni dziennikarka nie odczuwała żadnych efektów. Dopiero w połowie tygodnia, jako pierwszy zareagował jej żołądek i Gina musiała korzystać z toalety nawet 2 czy 3 razy dziennie.

Przez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguPrzez ponad 10 lat brała tabletki antykoncepcyjne. Nawet nie zauważyła, jakie zmiany zaszły w jej mózguCzytaj dalej

Jak wpływa na nas kurkuma

Choć dziennikarka była zaniepokojona początkowo częstszymi wypróżnieniami, to stanowiły one naturalną reakcję organizmy. Po prostu ciało Giny zaczęło się oczyszczać, a to poskutkowało częstszymi wizytami w toalecie. Na szczęście wraz z kolejnymi dniami dziennikarka zauważyła też bardziej przyjemne efekty eksperymentu.

Gina zaczęła odczuwać, że ma o wiele więcej energii i zrezygnowała nawet z picia kawy, ponieważ już jej nie potrzebowała do rozbudzenia się. Dodatkowo po wyczerpujących treningach jej organizm znacznie szybciej się regenerował, co bardzo przypadło kobiecie do gustu. Zwiększyła się też jej wytrzymałość i siła mięśni.

Niestety problem pojawiał się, gdy wypiła swój koktajl na czczo, ponieważ wtedy odczuwała silne bóle brzucha. Kłopot znikał, jeżeli napój stanowił dodatek do posiłku. Jak podaje portal onet.pl, dziennikarka po zakończeniu swojego eksperymentu, nadal wzbogaca swoją dietę specyfikami zawierającymi kurkumę. Może jej krótki eksperyment zachęci kolejne osoby do wypróbowania tej metody.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czosnek słynie ze swoich właściwości zdrowotnych. Niestety nie każdy jest dla nas dobry
  2. Leczy trądzik, wybiela zęby i oczyszcza z toksyn. Skuteczny środek, który kosztuje grosze
  3. Łosoś hodowlany jest jednym z najbardziej toksycznych produków. Producenci ukrywają przed nami prawdę
  4. Nowa metoda antykoncepcji dla mężczyzn. Działa nawet przez 13 lat

Następny artykuł