Przez siedem dni piła koktajl z kurkumy. Efekty okazały się oszałamiające

Zaskakujące efekty picia napoju z kurkumy
pixabay.com/bhuppigraphy
Autor Barbara Bujar14.08.2020

Kurkuma ma wiele wspaniałych właściwości. Dziennikarka Gina Florio postanowiła sprawdzić, czy to prawda. Przez siedem dni regularnie piła koktajl przygotowany z żółtej przyprawy. Efekty eksperymenty okazały się zachwycające. Zobacz, jak w łatwy sposób przygotować napój i skorzystać z jego atutów.

Kurkuma jest jedną z najbardziej znanych i charakterystycznych przypraw, które używane są w kuchni. Nie każdy wie, że jej spożywanie niesie za sobą wiele korzyści. Jak podaje onet.pl, włączenie kurkumy do codziennej diety, wspiera organizm, działając oczyszczająco i przeciwzapalnie. Dodatkowo żółty proszek zapobiega nowotworom i pomaga w prawidłowej pracy wątroby, mózgu, serca, układu odpornościowego oraz układu nerwowego. Przyprawa działa także wybielająco na zęby.

Rodzice wyrzucili noworodka na śmietnik. Tłumaczenie ojca woła o pomstę do niebaRodzice wyrzucili noworodka na śmietnik. Tłumaczenie ojca woła o pomstę do niebaCzytaj dalej

Kurkuma podstawowym składnikiem zdrowotnego napoju

Właściwości kurkumy postanowiła sprawdzić dziennikarka Gina Florio. Kobieta przez siedem dni regularnie piła koktajl, którego podstawowym składnikiem była żółta przyprawa. Po tygodniu zauważyła naprawdę zaskakujące efekty.

Gina Florio przyznała, że pierwsze objawy działania zdrowotnej mikstury zaczęła zauważać dopiero w połowie tygodnia. W pierwszych dniach nie działo się kompletnie nic. Dziennikarka jednak się tym nie przejęła i kontynuowała eksperyment. W końcu odczuła efekty swojej nowej diety. Zdolności oczyszczające kurkumy zaczęły działać i kobieta częściej zaczęła korzystać z toalety. Dodatkowo miała więcej energii, świetnie się czuła, a po treningach fizycznych jej ciało regenerowało się dużo szybciej i ból ustępował znacznie wcześniej niż do tej pory. Florio była na tyle zadowolona z uzyskanych efektów, że postanowiła przedłużyć swój eksperyment i na stałe włączyć napój z kurkumy do swojej diety.

Przepis na zdrowotny napój z kurkumy jest bardzo prosty. Portal informuje, że łyżkę przyprawy i szczyptę świeżo zmielonego pieprzu należy wymieszać z wyciśniętym sokiem z połowy cytryny. Do tak przygotowanej mikstury trzeba dodać jeszcze tylko wodę kokosową i koktajl będzie gotowy. Dziennikarka swój napój uzupełniała jeszcze łyżeczką oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Minister Zdrowia ostrzega. Czy cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą?
2. W szkołach podsuwają kontrowersyjne oświadczenia. Chodzi o zrzeczenie się roszczeń w wypadku zakażenia

Przygotowanie koktajlu z kurkumy jest więc bardzo proste. Niestety, nie wszystkim produkt może smakować. Gina Florio przyznała, że po jego wypiciu natychmiast musiała coś zjeść, ponieważ smak napoju jej nie odpowiadał. Ostrzegła także, by nie pić go na czczo. Koktajl powinien być spożywany do posiłku i wtedy jego efekty będą naprawdę korzystne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niebawem zapadnie kluczowa decyzja dla wielu rodzin. Rząd zapowiedział nowe wytyczne
  2. Niespodziewana awantura pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Poszło o tęczową flagę, na miejscu jest służba więzienna
  3. Marian Glinka przez lata był idolem wielu Polaków. Zabrała go podstępna choroba, której nie warto lekceważyć
  4. Był prawdziwym wzorem do naśladowania. Tłumy ludzi na wzruszającym pogrzebie Marcina Kolczyńskiego
  5. Najwięcej zakażeń już nie na Śląsku. Nowy region wyszedł na prowadzenie, Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia dlaczego
  6. Tysiące Polaków mogą ubiegać się o bezzwrotną dotację. Łatwo z niej skorzystać

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł