kwarantanna GIS
pacjenci.pl
Autor Natalia Niewczas - 16 Listopada 2020

Nowe zasady kwarantanny w Polsce. Sanepid rezygnuje

Sanepid wprowadza nowe zasady dotyczące obowiązkowej kwarantanny w Polsce. Zmiany dotyczą samego informowania o obowiązku domowej izolacji. O kwarantannie chorego będzie powiadamiał automat. Uruchomiona zostaje również specjalna infolinia.

W życie wchodzą nowe zasady - od tej pory o kwarantannie wszystkich pacjentów będzie informował automat. Sanepid rezygnuje z obowiązku wysyłania decyzji w formie papierowej. Co więcej, uruchomiona zostaje specjalna infolinia umożliwiająca kontakt z instytucją.

Przypadkiem odkryli nową chorobę. 40 procent pacjentów zmarłoPrzypadkiem odkryli nową chorobę. 40 procent pacjentów zmarłoCzytaj dalej

Nowe zasady dotyczące kwarantanny

Sanepid powiadomił o nowych zasadach dotyczących kwarantanny. Informacja dotarła do mediów w poniedziałek 16 listopada.

- Zniesiono obowiązek wystawiania decyzji w formie papierowej. Pracownicy inspekcji nie dzwonią już z informacją o nałożonej kwarantannie czy izolacji robi to automat - informuje GIS.

Jak podaje portal se.pl, wiadomość o decyzji Głównego Inspektoratu Sanitarnego pojawiła się między innymi w mediach społecznościowych. GIS uruchomił ogólnopolską linię do kontaktu z instytucją.

Zgodnie z komunikatem, który pojawił się na oficjalnej stronie GIS, uruchomiono nowy numer umożliwiający telefoniczny kontakt z instytucją. Osoby pragnące otrzymać szczegóły dotyczące statusu swojej kwarantanny lub dodatkowe informacje na temat choroby COVID-19 mogą z niego korzystać.

- Uwaga! +48 22 25 71 145 to nowy numer, z którego nadawany jest komunikat o objęciu kwarantanną osób, które znajdując się w bazie EWP i mają nałożoną kwarantannę. W przypadku pytań o COVID-19 albo wyjaśnienia statusu kwarantanny prosimy dzwonić pod numer +48 22 25 00 115 - czytamy na oficjalnej stronie GIS.


Wprowadzone zmiany mają na celu usprawnić działania pracowników GIS. Wraz z liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce stale rośnie bowiem liczba osób przebywających na kwarantannie.

Dzisiaj grzeje: 1.Gwiazda TVN dowiedziała się, że ma raka. Przeszła operację usunięcia piersi, niestety lekarze obawiają się nawrotu choroby
2.Rzecznik rządu zabrał głos ws. ograniczeń w przemieszczaniu się w Boże Narodzenie. Ważna wiadomość dla wszystkich Polaków
3.Przez 26 dni sam walczył z koronawirusem. Zdradził swój sekret, jak wrócił do zdrowia

Gdy się pojawią, lepiej nie tracić czasu. Objawy niedoboru magnezu nie powinny być lekceważoneGdy się pojawią, lepiej nie tracić czasu. Objawy niedoboru magnezu nie powinny być lekceważoneCzytaj dalej

Warto dodać, że w obecnej sytuacji, dzięki integracji z ZUS, pracownik nie ma obowiązku poświadczania kwarantanny pracodawcy. Jeszcze do niedawno bowiem decyzję Państwowej Inspekcji Sanitarnej należało niezwłocznie przekazać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub bezpośrednio do pracodawcy.

W poniedziałek 16 listopada Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 20 816 nowych zakażeń koronawirusem. Tego samego dnia resort przekazał przykre informacje o śmierci 143 zakażonych wirusem SARS-CoV-2 osób.

Najnowsze wyniki badań. Ozdrowieńcy powinni nosić maseczki?Najnowsze wyniki badań. Ozdrowieńcy powinni nosić maseczki?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zagadka Martyny Wojciechowskiej jest hitem internetu. Przecieramy oczy, na pierwszym zdjęciu prawie nic nie widać
  2. Pogoda na Jowiszu i Saturnie tworzy się zupełnie inaczej od ziemskiej. Przełomowe badania astronomów
  3. Poważne oskarżenie wobec polskiego rządu. Chodzi o testy na koronawirusa, opozycja domaga się pilnej narady
  4. Szpital sprzedaje respiratory. Dyrektor placówki tłumaczy dlaczego
  5. Zmarł chwilę po narodzinach. Lekarze wyjawili przyczynę zgonu noworodka
  6. Uwaga, niebezpieczne zwierzę uciekło z hodowli. Mieszkańcy Warszawy muszą mieć się na baczności
  7. Wielka tragedia w rodzinie Justyny Steczkowskiej. Jej siostra przekazała najsmutniejszą wiadomość

Następny artykuł