Koronawirus szerzy się w Chile. Rząd tego kraju wprowadza "całkowitą kwarantannę"
unsplash/ Juan Pablo Ahumada
Autor - 18 Maja 2020

Dotychczasowe metody zawiodły. Chile wprowadza "całkowitą kwarantannę"

Kwarantanna mająca na celu ograniczenie rozsiewania koronawirusa dalej obowiązuje w niektórych krajach. W czasie gdy wielu polityków decyduje się na łagodzenie ograniczeń, rząd Chile postanowił je zaostrzyć, wprowadzając "totalną kwarantannę".

Kwarantanna wciąż obowiązuje w niektórych krajach, m.in. w Chile. W państwie tym od tygodnia notuje się dwukrotny przyrost liczby przypadków zakażeń. Rząd Chile zdecydował się wprowadzić "całkowitą kwarantannę", by ograniczyć skutki epidemii.

Przypomnijmy, że Wirus SARS-CoV-2 z chińskiego Wuhanu pojawił się już w 213 krajach. Liczba ofiar koronawirusa przekroczyła już 315 tys. Odnotowano już ponad 4 7 mln zakażonych osób, a 1,7 z nich udało się wyleczyć.

Siostra górnika wyznała prawdę. Siostra górnika wyznała prawdę. "Nasze prawa zostały pogwałcone"Czytaj dalej

Koronawirus szerzy się w Chile. Rząd tego kraju wprowadza "całkowitą kwarantannę"

– To najtrudniejszy moment moich rządów – powiedział Sebastian Pinera, prezydent Chile podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu.

Chilijski dziennik "La Tercera" donosi, że rząd postanowił wprowadzić rygorystyczną "całkowitą kwarantannę". Decyzja została podjęta w związku z dużą liczbą nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

W ciągu ubiegłego tygodnia tylko w Santiago de Chile, stolicy kraju liczba notowanych zachorowań wzrosła dwukrotnie. Miasto liczące 7 mln mieszkańców odnotowuje około 2 tys. nowych zakażeń dziennie. W całym Chile do 18 maja potwierdzono aż 43 781 zachorowań na COVID-19. Na skutek infekcji zmarło dotychczas 450 osób. Jak podaje portal.abczdrowie.pl, w związku z nasileniem się epidemii koronawirusa, Pinera zwołał posiedzenie rządu.

– Nasza dotychczasowa strategia selektywnej kwarantanny w walce z COVID-19 zawiodła – podkreślił prezydent Chile.

Do tej pory w Chile obowiązywała "selektywna kwarantanna", którą stosowano w poszczególnych miastach, dzielnicach i regionach zależnie od rozwoju epidemii w kraju. Początkowo ta metoda dawała pozytywne wyniki, jednak w wyniku ostatniego wzrostu zakażeń Pinera radykalnie zmienił strategię walki z koronawirusem. "Całkowitą kwarantanną" objęto 38 dzielnic Santiago de Chile.

– Jeśli będzie trzeba, wprowadzimy kwarantannę totalną nawet w całym kraju – zapowiedział Pinera.

Zmiana strategii rządu nastąpiła tuż przed zamierzanym otwarciem szkół. Od poniedziałku planowano zniesienie w niemal całym kraju ograniczeń w handlu i przywrócenie pracy urzędów.

Zdaniem rządzących epidemia w Chile osiągnie szczyt w nadchodzących tygodniach. By dopilnować przestrzegania kwarantanny, na ulicach Santiago de Chile pojawiło się 14 tys. wojskowych oraz funkcjonariuszy policji.

Co prawda supermarkety i małe sklepy spożywcze pozostają otwarte, jednak liczba klientów jest ściśle ograniczona. Dodatkowo policja i wojsko zintensyfikowały kontrole kierowców w celu sprawdzenia zezwoleń na podróż.

Dzisiaj grzeje: 1. WHO wyznało niepokojącą prawdę. Najnowszy komunikat w sprawie epidemii koronawirusa

2. Tragiczna śmierć aktora "Na Wspólnej". Porażające informacje przekazał jego przyjaciel

Pierwszy przypadek zakażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 odnotowano w Chile 3 marca. Zaraz po pojawieniu się patogenu w państwie rząd natychmiast wprowadził ogólnokrajową godzinę policyjną i selektywne kwarantanny.

Zamknięto również szkoły, uniwersytety i firmy. Ograniczono także kursowanie transportu publicznego. Niestety pomimo stosowania restrykcji wirus nadal szerzy się w Chile, prowadząc do kolejnych zachorowań.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Większość ludzi nie zna niesamowitej prawdy o czereśniach. Już czekacie aż pojawią się na drzewach?
  2. Nie żyje aktor znany m.in. z „M jak Miłość”. Zmarł w wyniku ciężkiej choroby
  3. GIF wycofuje z rynku lek używany przez miliony Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  4. Myśleli, że to zwykła grypa. Ich małżeństwo trwało zaledwie 72 godziny
  5. Kołatanie serca ma wiele przyczyn. Nie należy go lekceważyć, gdyż może być objawem niebezpiecznych chorób
  6. Kultowe zawody czasów słusznie minionych. W PRL wielu chciało pracować właśnie tak

Następny artykuł